کد خبر : ۲۵۹۴۵۳
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:
۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: نتیجه نهایی نشست امروز کمیسیون این بود که بتوانیم به ظرفیت شهرداری‌ها برای اجرای پروژه‌های عمرانی در کشور کمک کنیم.

کمک به ظرفیت شهرداری ها برای اجرای پروژه ها

بورس نیوز: محمدرضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست مشترک امروز کمیسیون اقتصادی با شهرداران کلان‌شهر‌ها، اظهار کرد: موضوع اصلی نشست امروز در راستای افزایش ظرفیت طرف تقاضا برای اجرای پروژه‌های عمرانی بود، عمدتا ماموریت‌های شهرداری‌ها در زمینه اجرای پروژه‌های عمرانی شبیه مجموعه تعهدات دولت است. در راستای افزایش ظرفیت طرف تقاضا برای اجرای پروژه‌های عمرانی باید اتفاقاتی را رقم بزنیم که محدودیت ناشی از منابع مالی به حداقل رسانده شود.

نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت ادامه داد: مقرر شد موضوعات مربوط به نحوه مواجه بانک مرکزی با بحث تسهیلات و ضریب نقد شوندگی در ارتباط با این موضوع با طرح در شورای پول و اعتبار به روشی اقدام شود که بتواند از این ظرفیت بانک شهر و یا سایر بانک‌ها که به شهرداری‌ها و کلان‌شهر‌ها تسهیلات اعطا می‌کنند شبیه مطالبات بانک‌ها از دولت و یا ضریبی از مطالبات بانک‌ها از دولت مدنظر قرار بگیرد. به زودی مکاتبات و پیشنهادات مربوطه به شورای پول و اعتبار و رئیس کل بانک مرکزی ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: موضوع تسویه تعهدات شهرداری‌ها دیگر دستورکار نشست امروز بود که مقرر شد کارگروه مشترکی در کمیسیون اقتصادی با محوریت این کمیسیون تشکیل شود تا رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه در کنار دبیرخانه شهرداری کلان‌شهر‌ها مطالبات را احصاء و روش تهاتر آن را ارائه کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: نتیجه نهایی نشست امروز کمیسیون این بود که بتوانیم به ظرفیت شهرداری‌ها برای اجرای پروژه‌های عمرانی در کشور کمک کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: