کد خبر : ۲۵۹۴۸۶
وزیر اقتصاد اعلام کرد:
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰
وزیر اقتصاد گفت:یکی از نکاتی که باید در مورد آن تجدید نظر کنیم این است که دولت در سال‌های گذشته، بنگاه‌های خوب اقتصادی خودش را در قالب رد دیون به طلبکاران، به بخش‌هایی واگذار می‌کرده که بعضا اهلیت و صلاحیت مدیریت آن بنگاه‌ها را نداشتند.

دولت مخالف واگذاری شرکت های دولتی در قالب رد دیون

بورس نیوز: سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد اظهار کرد: یکی از نکاتی که باید در مورد آن تجدید نظر کنیم این است که دولت در سال‌های گذشته، بنگاه‌های خوب اقتصادی خودش را در قالب رد دیون به طلبکاران، به بخش‌هایی واگذار می‌کرده که بعضا اهلیت و صلاحیت مدیریت آن بنگاه‌ها را نداشتند.

وی افزود: بخش‌های مذکور هم، چون از دولت طلب داشتند، این بنگاه‌ها را به عنوان بازپرداخت بدهی خود می‌پذیرفتند، اما چون تخصص و اهلیت لازم را برای اداره آن نداشتند، متأسفانه هم برای تولید و هم اشتغال کارگران مشکل ایجاد می‌شده است.

خاندوزی تصریح کرد: در جلسه اخیر هیئت عالی واگذاری، این موضوع بررسی شد و تقریبا همه اعضاء مخالف این اتفاق بودند که ما در دولت جدید بخواهیم رویه گذشته را ادامه دهیم.

وزیر اقتصاد با اشاره به وجود تکالیف قانون بودجه ۱۴۰۱ مبنی بر رد دیون بسیاری شرکت‌های دولتی، افزود: هم اکنون در حال رایزنی با رؤسای سه قوه هستیم تا ببینیم به چه ترتیب می‌توانیم این تکلیف قانونی را به نحوی اجرا کنیم که کمترین اثر منفی را بر روی کاهش بهره وری و تولید شرکت‌های خوب اقتصادی کشور داشته باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: