کد خبر : ۲۵۹۵۲۲
امروز رقم خورد؛
۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۷۷ سنت معادل ۱.۵۴ درصد کاهش به ۱۱۲ دلار و ۸۸ سنت رسید.

بازگشت نفت به قیمت ۱۱۲ دلار

بورس نیوز: قیمت نفت در اولین ساعات معاملات در روز چهارشنبه به‌خاطر تاکید جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا بر پایین آوردن قیمت سوخت کاهش یافت. بایدن بر شرکت‌های بزرگ نفت آمریکا فشار آورده که به کاهش هزینه سوخت برای رانندگان طی فصل اوج تقاضا در تابستان کمک کنند.قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۷۷ سنت معادل ۱.۵۴ درصد کاهش به ۱۱۲ دلار و ۸۸ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱ دلار و ۷۵ سنت معادل ۱.۶۰ درصد کاهش به ۱۰۷ دلار و ۷۷ سنت رسید.

در شرایطی که آمریکا درگیر بالا رفتن قیمت بنزین و تورم است، رئیس‌جمهور این کشور خواستار برداشته شدن موقتی ۱۸.۴ سنت مالیات بر هر گالن بنزین شده‌است.

شرکت بزرگ نفت آمریکا که تحت فشار کاخ‌سفید برای پایین آوردن قیمت سوخت در بحبوحه سوددهی بالایشان قرار دارند، در روز پنجشنبه با بایدن دیدار می‌کنند.

مایکل ورث، مدیر عامل شرکت شورون در روز سه‌شنبه گفت انتقاد از صنعت نفت راه پایین آوردن قیمت سوخت نیست.

وی در نامه‌ای خطاب به بایدن گفت: «این اقدامات کمکی به رفع چالش‌های موجود نمی‌کند». بایدن هم در پاسخ به این نامه تأکید کرد صنعت نفت بیش‌از اندازه حساس‌شده است.

علی‌رغم نگرانی در مورد تورم بالا، تقاضا برای سوخت روبه‌افزایش بوده و به سطح قبل‌از بحران کرونا بازمی‌گردد. در این شرایط به‌نظر نمی‌رسد عرضه بتواند پاسخ‌گوی تقاضا باشد.
تحریم‌های اروپا علیه روسیه به‌خاطر حمله این کشور به اوکراین هنوز اجرایی نشده‌اند و این به‌معنای کاهش بیشتر عرضه نفت در بازار است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: