بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
امروز قیمت گذاری شد؛

نوسان سریالی قیمت طلا

نوسان سریالی قیمت طلا
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد کاهش به ۱۸۲۸ دلار و ۱۳ سنت رسید.
کد خبر : ۲۵۹۵۲۹

باز هم افت قیمت طلا به ۱۸۲۸ دلار

بورس نیوز: قیمت جهانی طلا به‌دنبال سقوط بازار‌های جهانی کاهش‌یافته است. قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد کاهش به ۱۸۲۸ دلار و ۱۳ سنت رسید. افزایش ارزش دلار و بالا رفتن سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا از دیگر عوامل کاهش قیمت طلا بوده‌اند.در شرایطی که سرمایه‌گذاران منتظر اظهارات جدید جروم پاول، رییس فدرال‌رزرو آمریکا در مورد سیاست‌های جدید پولی و تورم هستند، ترس از رکود اقتصاد دنیا بالا گرفته که می‌تواند قیمت طلا را بازهم پایین بیاورد.

عکس‌العمل طلا نسبت به دو نیروی مخالف افزایش نرخ بهره و بالا رفتن تورم، می‌تواند محدوده قیمت آن را بین ۱۸۰۵ تا ۱۸۵۰ دلار نگه دارد. بالا رفتن قیمت طلا از ۱۸۰۰ دلار نشان‌دهنده جذابیت آن برای سرمایه‌گذاران و کاهش آن نسبت‌به سطح ۱۸۵۰ دلار نشان‌دهنده عدم تمایل آن‌ها به طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن است. اما کاهش امروز قیمت طلا را بیشتر می‌توان نتیجه قدرت گرفتن دلار آمریکا و بالا گرفتن ترس از رکود اقتصادی دانست.

فدرال‌رزرو آمریکا اعلام کرده احتمالاً نرخ بهره را ۱.۲۵ درصد دیگر طی ۲ ماه آینده افزایش می‌دهد. این اقدام شرایط را برای سرمایه‌گذاران طلا سخت می‌کند. اما بالا رفتن نرخ بهره به همراه کند شدن روند رشد اقتصاد می‌تواند اقتصاد جهان را وارد رکود کند که از قیمت طلا حمایت کرده و یک حداقل قیمت برای آن ایجاد می‌کند.

قیمت نقره امروز با ۱.۷۰ درصد کاهش به ۲۱ دلار و ۴۸ سنت رسید و پلاتین با ۰.۲۲ درصد کاهش ۹۴۰ دلار و ۴۲ سنت معامله می‌شود.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
پس از شدیدترین سقوط هفتگی؛

طلا خود را بالا کشید

قیمت کامودیتی ها ریزشی می شود؟
دو کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز پاسخ می دهند:

قیمت کامودیتی ها ریزشی می شود؟

ارسال نظر