کد خبر : ۲۵۹۵۶۱
نایب رئیس کمسیون عمران مجلس گفت:
۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۶
نایب رئیس کمسیون عمران مجلس گفت: می‌توان از ظرفیت عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگ‌های برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها، تامین مالی و حتی صادر کردن خدمات استفاده کرد.

استفاده از ظرفیت عضویت ایران برای بی اثرکردن تحریم ها

بورس نیوز: کمال علیپور، نایب رئیس کمسیون عمران مجلس اظهار کرد: پس از عضویت ایران در سازمان همکاری شانگ‌های (SCO)، قرار است نخستین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی بین‌المللی فرصت‌های همکاری اقتصادی کشور‌های عضو، ناظر و شرکای گفت‌وگوی این سازمان و همسایگان جمهوری اسلامی ایران (ایران اسکوکواکس) در مهر امسال برگزار شود.

به گفته وی، موفقیت دولت سیزدهم برای عضویت در سازمان شانگ‌های در شرایطی صورت گرفت که خیلی از کشور‌ها حتی آمریکا، در سال‌های گذشته تمایل به عضویت در این سازمان داشتند، اما کار رسانه‌ای و دیپلماسی اقتصادی ما در موضوع عضویت ایران در شانگ‌های ضعیف است و به همین علت، تصمیم به برگزاری رویداد ایران اسکوکواکس با هدف تسهیل سرمایه‌گذاری اعضای شانگ‌های در ایران گرفته شد.

نایب رئیس کمسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: می‌توان از ظرفیت عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگ‌های برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها، تامین مالی و حتی صادر کردن خدمات استفاده کرد.

محمدحسین فضلی، رئیس شورای سیاستگذاری رویداد بین المللی ایران اسکوکواکس ۲۰۲۲ هم گفته، این رویداد با مشارکت ۲۶ کشور، از ۲۷ تا ۳۰ مهر ۱۴۰۱ در نمایشگاه شهر آفتاب تهران برگزار خواهد شد و مراسم افتتاحیه و اختتامیه آن در سال اجلاس سران خواهد بود.

به گفته وی، ایجاد سازمان توسعه تجارت مشترک میان کشور‌های عضو، تاسیس یک بانک مشترک و ایجاد سامانه‌ای مانند سوئیفت، ایجاد دبیرخانه دائمی در تهران، ایجاد انجمن بین المللی میان تشکل‌های صنعتی و مدیریتی ۲۶ کشور، ایجاد هلدینگ‌های بین المللی صنعتی، تجاری و سرمایه گذاری و معرفی طرح‌های بین المللی کشور‌ها به ویژه ایران در این نمایشگاه با هدف جذب سرمایه گذاری و مشارکت‌های خارجی از جمله اهداف برگزاری رویداد ایران اسکوکواکس است.

فضلی گفت: رویداد ایران اسکوکواکس، همچنین به واسطه حضور شرکت کنندگان خارجی، بستری را برای رونق گردشگری فراهم می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: