کد خبر : ۲۵۹۸۸۶
برای نخستین بار؛
۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶
مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در توییتی اعلام کرد که اتحادیه اروپا برای اولین بار از ایالات متحده گاز طبیعی مایع (LNG) بیشتری نسبت به گاز روسیه از طریق خط لوله خریداری کرده است.

اتحادیه اروپا از ایالات متحده گاز طبیعی مایع خرید

بورس نیوز: فاتح بیرول، مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در توییتی اعلام کرد که اتحادیه اروپا برای اولین بار از ایالات متحده گاز طبیعی مایع (LNG) بیشتری نسبت به گاز روسیه از طریق خط لوله خریداری کرده که دلیل آن کاهش عرضه از سوی روسیه بوده است.بیرول نوشت: کاهش شدید اخیر جریان گاز طبیعی از روسیه به اتحادیه اروپا به این معنی است که این اولین ماهی است در تاریخ که این اتحادیه نسبت به گاز وارداتی از طریق خط لوله از روسیه، گاز بیشتری از طریق ال‌ان‌جی از ایالات متحده وارد کرده است.

وی افزود: کاهش عرضه روسیه تلاش برای کاهش تقاضای اتحادیه اروپا در جهت آماده شدن برای زمستان سخت را ضروری می‌سازد.

افزایش واردات ال‌ان‌جی آمریکا در حالی رخ می‌دهد که اتحادیه اروپا در حال تلاش برای کاهش اتکا به منابع انرژی روسیه است. این امر افزایش تحریم‌های مرتبط با اوکراین را برای این اتحادیه دشوار می‌کند.

در ماه ژوئن، عرضه گاز روسیه از طریق خط لوله نورد استریم به دلیل مسائل فنی ناشی از تحریم‌های غرب علیه مسکو، ۶۰ درصد کاهش یافت.

گازپروم روسیه اعلام کرد که تامین کننده تجهیزات آلمانی زیمنس انرژی نتوانست واحد‌های پمپاژ گاز را به موقع به ایستگاه کمپرسور بازگرداند، زیرا توربین‌های تعمیر شده در یک مرکز تعمیر و نگهداری در کانادا به دلیل تحریم‌های اتاوا علیه روسیه امکان خروج نداشتند.

علاوه بر این، اپراتور خط لوله نورد استریم قصد دارد جریان گاز به آلمان را به مدت ۱۰ روز در اواسط ماه ژوئیه به دلیل تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده سالانه متوقف کند. طبق بیانیه شرکت نورد استریم، هر دو بخش این مسیر از ۱۱ تا ۲۱ ژوئیه متوقف خواهد شد.

در ماه مارس، اتحادیه اروپا با خرید ۱۵ میلیارد متر مکعب اضافی گاز ال‌ان‌جی آمریکا در سال جاری میلادی به منظور محدود کردن خرید گاز روسیه موافقت کرد. این بلوک می‌خواهد در سال ۲۰۲۲ یک سوم واردات گاز روسیه را با LNG از منابع مختلف جایگزین کند.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: