کد خبر : ۲۵۹۹۵۱
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت:
۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: سهم صنایع کوچک از کل صادرات غیرنفتی کمتر از ۱۰ درصد است، چراکه بیشتر نیاز‌های داخلی را صنایع کوچک تامین می‌کنند.

سهم ۱۰ درصدی صنایع کوچک از صادرات غیرنفتی

بورس نیوز: عزیزالله قربانی، معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی اظهار کرد: سهم صنایع کوچک از کل صادرات غیرنفتی کمتر از ۱۰ درصد است، چراکه بیشتر نیاز‌های داخلی را صنایع کوچک تامین می‌کنند.

با توجه به اینکه بیشتر نیاز‌های داخلی را صنایع کوچک تامین می‌کنند، حجم صادرات آن‌ها نسبت به شرکت‌های بزرگ کمتر است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از حمایت سازمان صنایع کوچک از ۲۱ شرکت مدیریت صادرات خبر داد و گفت: این شرکت‌ها در حال ارائه آموزش به شرکت کوچک و متوسط هستند.

به گفته قربانی، از جمله مهم‌ترین موانع صادرات برای صنایع کوچک نداشتن نشان تجاری است. به همین دلیل توسعه نشان سازی در دستور کار قرار گرفته و مقرر شده حداقل ۳۱ نشان ملی تعریف شود و صنایع کوچک در قالب این نشان‌ها صادرات کنند؛ چراکه صنایع به تنهایی برای این کار مشکل دارند. مقدمات این فرایند تعریف شده است.

قربانی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۰ کنسرسیوم صادرات تشکیل شده، تصریح کرد: قرار است نشان سازی به این کنسرسیوم‌های صادراتی منتقل شود تا شرکت‌ها در قالب آن‌ها بتوانند بازاریابی کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: