کد خبر : ۲۶۰۰۹۸
در ۲۲ ماه جاری برگزار می‌شود؛
۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۰
همایش «شرکت‌های دانش بنیان، بازار سرمایه، دورنمای آینده» را با حضور مقامات مسئول و شرکت‌های مطرح کشور در حوزه اقتصاد دیجیتال در تاریخ ۲۲ تیرماه ۱۴۰۱ (مقارن با روز فناوری اطلاعات) برگزار می‌کند.

همایش «شرکت‌های دانش بنیان، بازار سرمایه، دورنمای آینده»

بورس نیوز: محمد امین قهرمانی، معاون ناشران و اعضاء اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع اقتصاد دانش ­بنیان و به تبع آن شرکت­‌های دانش ­بنیان، این امر در بازار سرمایه نیز در طی سال­‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. یکی از مهم­ترین گام­‌های بازار سرمایه در این حوزه تدوین مقررات خاص برای امکان پذیرش سهام این دسته از شرکت ­ها در بورس تهران بوده است. به نحوی که مقررات مذکور در قالب پیوست به دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس تهران افزوده شده است.

معاون ناشران و اعضا بورس تهران خاطرنشان کرد: با توجه به شعار سال ۱۴۰۱، بورس تهران نیز تمام تلاش و همت خود را در جهت کمک و تعالی حوزه دانش ­بنیان به کار گرفته تا ضمن گسترش کیک بازار سرمایه و بهبود درآمد و حاشیه سود خود، سهمی را در پیشبرد این حوزه و در نتیجه تعالی اقتصاد کشور ایفا کند.

قهرمانی به فعالیت بورس تهران در سال­های اخیر و به ویژه از اواخر سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: بورس تهران جلساتی را با شرکت­‌های مطرح در این حوزه برگزار و به دنبال کسب شناخت از ماهیت کسب و کار، نحوه فعالیت، چالش­ها و دغدغه ­ها، نحوه نقش­ آفرینی آن‌ها در اقتصاد و ... بوده تا از این طریق به نحوه ایفای نقش خود در این حوزه مهم پی ببرد.

وی درخصوص دو رویکرد اساسی بورس اوراق بهادار تهران درباره این شرکت­‌ها ادامه داد: یک از رویکرد‌های بورس تهران در قبال شرکت‌های دانش بنیان، تأمین مالی و پذیرش سهام این شرکت­‌ها در راستای توسعه آن‌ها است و رویکرد دوم بهره­ گیری از توانمندی­‌ها و ظرفیت­‌های این نوع شرکت ­ها، به ویژه شرکت­‌های استارت­آپ به منظور رفع نیاز‌های بورس اوراق بهادار تهران به خصوص در حوزه فناوری و دیجیتال است.

قهرمانی گفت: با توجه به توضیحات ارائه شده، بورس تهران به منظور برداشتن یکی از گام‌های اصلی خود در حوزه دانش بنیان، همایش «شرکت‌های دانش بنیان، بازار سرمایه، دورنمای آینده» را با حضور مقامات مسئول و شرکت‌های مطرح کشور در حوزه اقتصاد دیجیتال در تاریخ ۲۲ تیرماه ۱۴۰۱ (مقارن با روز فناوری اطلاعات) برگزار می‌کند. هدف از برگزاری این همایش آشنایی بازار سرمایه با نحوه فعالیت، چرخه عمر طی شده، آخرین وضعیت این صنعت، مسائل، چالش ­ها و نکات اساسی در این حوزه، جایگاه ایران، چشم­ انداز و دورنمای آتی و نحوه ارزشیابی این نوع شرکت­‌ها می­ باشد.

 

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: