کد خبر : ۲۶۰۱۱۷
۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۴
یک کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد، نقدینگی به جای بازارهای غیر مولد به سمت بازار سرمایه هدایت شود.

بورس نیوز:

یک کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد، نقدینگی به جای بازارهای غیر مولد به سمت بازار سرمایه هدایت شود.

 عباسعلی حقانی نسب،  با اشاره به برگزاری  نمایشگاه صنعت مالی از سوی وزارت اقتصاد،  در سال جاری  به بورس نیوز گفت: ارائه خدمات بازار سرمایه درانواع مختلف آن که توسط شرکت ها و نهادهای مالی می تواند نگاه سرمایه گذاران حقیقی را نسبت به بازار سرمایه تغییر دهد. این که یک سرمایه گذار در جریان تمامی ابزارهای معاملاتی باشد می تواند نشان دهنده این باشد که بازار سرمایه برخلاف دیگر بازارها امکان برآورده کردن تمامی سلایق سرمایه گذاری خواهد بود.

نقدینگی به جای بازارهای غیر مولد به سمت بازار سرمایه هدایت شود
وی در ادامه بیان داشت: با توجه به اینکه پس از دوران کرونا، فضای مجازی مسیر متفاوتی را در میان عامه مردم ایجاد کرده است اما همچنان فضای فیزیکی، اثربخشی طولانی مدتی را در ذهن مخاطب ایجاد می کند . انتقال پیام و ایده در این قبیل نمایشگاه ها امکان انتخاب از میان ابزارهای متفاوت سرمایه گذاری را برای مردم راحت تر می کند.
حقانی نسب گفت: مهم ترین مزیت این نمایشگاه این است که سرمایه گذاران بدانند که بازار سرمایه نسبت به بازار طلا ، مسکن و ارز همچنان پرسود ترین بازار است و ترس از سرمایه گذاری در این بازار کمرنگ شود .
این کارشناس بازار سرمایه، ادامه داد: دومین مزیت نمایشگاه وزارت اقتصاد این است که این ایونت در واقع یک تمرین برای نهادهای مالی در ارتقا خدمات به مشتریان خواهد بود، نهادهای مالی در ایران به دلایلی در حوزه بازاریابی ضعیف هستند . این یک تمرین است برای همکاران نهادهای مالی تا بتوانند خدمات بهتر و با کیفیت تری را ارئه دهند و رسالت کاری خود را با بهترین کیفیت به سرانجام برسانند.
وی در پایان گفت: در حال حاضر بهترین بازاری که در کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت بازدهی مناسبی دارد بازار سرمایه است و شرایط مطلوب فعلی می تواند برای هر سرمایه گذاری که با این بازار آشنا باشد فرصت مفیدی ارزیابی شود . بهتر است که نقدینگی به جای هدایت به بازارهای غیرمولد و سوداگری به سمت این بازار روانه شود تا به توسعه تولید در کشور و بهینه سازی ساختار اقتصادی کشور و تجهیز بهتر منابع منجر شود.

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: