کد خبر : ۲۶۰۲۵۵
توسط دولت سیزدهم صورت گرفت؛
۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳
وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت سیزدهم به صورت مستمر و هفتگی گزارش میزان بدهی‌ها و مطالبات دولت را ارائه داده که بیست‌وسومین گزارش مرکز مدیریت بدهی‌های عمومی کشور به‌تازگی منتشر شده است.

تسویه ۵۰ هزار میلیاردی بدهی‌های گذشته

بورس نیوز: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا ۲۰ تیرماه دولت ۴۹هزار و ۶۳۱میلیارد تومان از بدهی‌های ایجادشده در سال‌های قبل را تسویه کرده است.

وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت سیزدهم به صورت مستمر و هفتگی گزارش میزان بدهی‌ها و مطالبات دولت را ارائه داده که بیست‌وسومین گزارش مرکز مدیریت بدهی‌های عمومی کشور به‌تازگی منتشر شده است.

براساس این گزارش، طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ دولت در سال جاری باید ۱۰۳هزار میلیارد تومان اوراق بفروشد، اما از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون دولت ۴۵هزار میلیارد تومان اوراق فروخته است که از این میزان ۱۵هزار میلیارد تومان از این اوراق غیرنقدی و ۳۰هزار میلیارد تومان آن نقدی بوده است.

تسویه ۵۰ هزار میلیاردی بدهی‌های گذشته

 

براساس عملکرد فروش اوراق بدهی در سال‌های ۹۴ تا ۱۴۰۱، میزان فروش اوراق دولتی از ۱۰هزار و ۵۰۰میلیارد تومان در سال ۹۴ به ۲۰۲هزار و ۴۶۵میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹ رسیده، اما در سال ۱۴۰۰ این میزان به ۱۸۲هزار و ۵۰۰میلیارد تومان کاهش یافته است. همچنین طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده، میزان فروش اوراق در سال ۱۴۰۱ کمتر از سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

براساس این گزارش، دولت باید در سال جاری ۱۷۱هزار و ۹۸۹میلیارد تومان اصل و سود اوراق فروخته‌شده در سال‌های قبل را بازپرداخت کند. طبق جدول زیر دولت تا پایان سال ۱۴۰۵ باید ۵۲۲هزار و ۱۷۸میلیارد تومان اصل و سود اوراق منتشرشده را پرداخت کند. از ابتدای سال جاری تا تاریخ تهیه این گزارش ۳۷هزار میلیارد تومان بابت اصل و ۱۲هزار و ۶۳۱میلیارد تومان بابت سود اوراق بدهی منتشرشده در سال‌های قبل، پرداخت شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: