کد خبر : ۲۶۰۲۷۸
۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۴
سرانجام اثر گذاری کمیسیون‌های املاک در بازار اجاره و خرید وفروش مسکن باعث شد که دولت امروز به فکر تغییر در شیوه نرخ گذاری املاک بیفتد.

تغییر نرخ کمیسیون مشاوران املاک کشور

بورس نیوز: سرانجام اثر گذاری کمیسیون‌های املاک در بازار اجاره و خرید وفروش مسکن باعث شد که دولت امروز به فکر تغییر در شیوه نرخ گذاری املاک بیفتد.

این پیشنهاد، امروز در هیئت دولت به تصویب رسید به طوری که اعلام شده نحوه محاسبه نرخ خدمات مشاوران املاک که پیش از این براساس درصدی از قیمت معامله بود، تغییر کرده و هم اکنون طبق مصوبه هیئت دولت این نرخ تغییر کرده و نرخ کمیسیون بر اساس درصدی از ارزش معاملات املاک در خرید و فروش و براساس ارزش مالیاتی آن محاسبه می‌شود که براساس آن شاهد تغییر چشم گیر قیمت مسکن خواهیم بود.

بهادری جهرمی سخنگوی دولت اعلام کرد: حق‌الزحمه مشاوران املاک تاکنون درصدی از نساب معامله بود که در آیین نامه جدید پیش‌بینی شد در این حوزه درصدی از ارزش معاملاتی مطابق قانون مالیات (که به صورت سالانه توسط وزارت اقتصاد اعلام می‌شود) به عنوان مبلغ حق‌الزحمه مشاوران املاک در نظر گرفته شود.

برای کنترل بازار اجاره مسکن هم برای موجرانی که همراهی بیشتری داشته باشند مشوق‌های مالیاتی و همچنین ارائه تسهیلات برای تولید مسکن در دستور کار دولت خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: