کد خبر : ۲۶۰۲۸۱
بانک مرکزی اعلام کرد؛
۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵
بانک مرکزی با انتشار گزیده آمار‌های اقتصادی تا پایان اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، خلاصه وضعیت میزان دارایی و بدهی نظام بانکی در این دوره را نیز اعلام کرد.

ارزش دارایی های نظام بانکی تا پایان اردیبهشت ماه

بورس نیوز: بانک مرکزی با انتشار گزیده آمار‌های اقتصادی تا پایان اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، خلاصه وضعیت میزان دارایی و بدهی نظام بانکی در این دوره را نیز اعلام کرد.

بر اساس جدول آماری منتشر شده میزان دارایی و بدهی نظام بانکی در اردیبهشت‌ماه به ۱۰ هزار و ۹۵۳ هزار میلیارد تومان رسید. میزان دارایی خارجی بانک‌ها نیز در این دوره ۲ هزار و ۳۵۹ هزار میلیارد تومان و میزان بدهی بخش دولتی ۶۸۲ هزار میلیارد تومان بود.

دارایی‌های نظام بانکی در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ رشد ۳۳.۴ درصدی و در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ نیز ۵۰.۹ درصد و در اردیبهشت امسال نسبت به اسفند سال گذشته ۸.۲ درصد رشد داشته است.

بدهی نظام بانکی شامل نقدینگی، وام‌ها و سپرده‌های بخش دولتی، حساب سرمایه و بخش‌های دیگر است.

بدهی نظام بانکی در بخش نقدینگی برابر با ۴ هزار و ۹۴۳ هزار میلیارد تومان است که یک هزار و ۹۴ میلیارد تومان آن پول و ۳هزار و ۹۴۳ میلیارد تومان شبه پول است.

وام‌ها و سپرده‌های بخش دولتی بخش دیگری از بدهی نظام بانک به حساب می‌آید که بر اساس جداول آماری بانک مرکزی اسفندماه سال گذشته ۳۱۱ هزار میلیارد تومان است.

ارزش دارایی های نظام بانکی تا پایان اردیبهشت ماه

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: