کد خبر : ۲۶۰۴۷۴
در اطلاعات منتشر شده مشاهده می شود؛
۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵
اطلاعات منتشر شده توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده نشان داد که دارایی‌های چین از اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده در ماه می‌ برای اولین بار در بیش از یک دهه به زیر یک تریلیون دلار رسید.

دارایی چین از اوراق خزانه داری آمریکا زیر یک تریلیون دلار

بورس نیوز: اطلاعات منتشر شده توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده نشان داد که دارایی‌های چین از اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده در ماه می‌ برای اولین بار در بیش از یک دهه به زیر یک تریلیون دلار رسید.

اطلاعات رسمی با دو ماه تاخیر منتشر می‌شود. چین، به عنوان دومین خریدار اوراق دولت آمریکا، دارایی‌های خود را برای ۶ ماه متوالی از ۱.۰۸ تریلیون دلار در نوامبر گذشته به ۹۸۰.۸ میلیارد دلار در ماه می‌ کاهش داده است.

این کاهش نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار یا ۹ درصد است. آخرین باری که چین کمتر از یک تریلیون دلار از اوراق بهادار خزانه‌داری آمریکا در اختیار داشت در ماه می ۲۰۱۰ (به میزان۸۴۳.۷ میلیارد دلار) بود. ژاپن، بزرگ‌ترین خریدار اوراق دولت آمریکا، اخیراً دارایی‌های خود را کاهش داده است. در ۶ماه نوامبر تا می، این میزان بدهی نزدیک به ۱۱۶ میلیارد دلار کاهش یافت و به ۱.۲۱۲ تریلیون دلار رسید.

کل بدهی ملی آمریکا تا ماه گذشته کمی بیش از ۳۰.۴ تریلیون دلار بود. واشنگتن در تلاش است تا تورم سرسام آور را مهار کند که در ماه ژوئن به بالاترین میزان در ۴۱ سال گذشته یعنی ۹.۱ درصد رسید. فدرال رزرو آمریکا در ماه ژوئن پایه نرخ بهره خود را ۰.۷۵ درصد افزایش داد و هشدار‌هایی را درباره رکود احتمالی ایجاد کرد.

ممکن است افزایش دیگری در جلسه آتی هفته آینده اعلام شود. بر اساس گزارش سی ان بی سی، افزایش نرخ بهره باعث شده که اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده به طور بالقوه جذابیت کمتری داشته باشد، اما کاهش سهم چین را می‌توان به تلاش پکن برای تنوع بخشیدن به سبد بدهی خارجی خود نسبت داد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: