کد خبر : ۲۶۰۴۸۴
امروز؛
۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۱۷۱۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

افزایش قیمت طلا در پی کاهش قیمت دلار

بورس نیوز: ارزش دلار در آستانه اجلاس بانک مرکزی اروپا در ۲۱ ژوییه و احتمال افزایش نرخ بهره توسط این بانک کمی کاهش یافت و باعث افزایش نسبی قیمت طلا در بازار جهانی شد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۱۷۱۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

اقدامات سخت‌گیرانه بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا مانع افزایش بیشتر قیمت طلا خواهد شد. انتظار می‌رود فدرال‌رزرو آمریکا نرخ بهره را جهت مهار تورم بیشتر از حد انتظار افزایش دهد. تورم در آمریکا به بالاترین رقم طی ۴۰ سال گذشته رسیده‌است. در این بین بانک مرکزی اروپا هم نرخ بهره را بین ۲۵ تا ۵۰ واحد در اجلاس روز پنجشنبه افزایش خواهد داد. بانک مرکزی استرالیا هم اعلام کرده باید نرخ بهره را بیش‌از این افزایش دهد تا بتواند تورم را به هدف تعیین‌شده بازگرداند. انگلیس هم اعلام کرده روند فعلی افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داشت.

فضای مثبت در بازار‌های سهام بیش‌از پیش مانع قدرت گرفتن طلا می‌شود. از طرف دیگر، کاهش اخیر قیمت نفت خام باعث افزایش تمایل سرمایه‌گذاران به سرمایه‌های مخاطره‌آمیز شده‌است.

قیمت نقره امروز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۸ دلار و ۷۵ سنت رسید و پلاتین با ۰.۸۵ درصد افزایش ۸۸۵ دلار و ۷۰ سنت معامله می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: