کد خبر : ۲۶۰۵۵۲
در هفته آینده اتفاق می افتد؛
۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
وزیر راه و شهرسازی گفت: هفته آینده برای ساخت ۳۰۰ هزار واحد دیگر با بنیاد مسکن به توافق می‌رسیم.

توافق با بنیاد مسکن برای ساخت ۳۰۰ هزار مسکن روسیتایی

بورس نیوز: رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی درباره ظرفیت ثبت نام برای متقاضیان جدید در طرح نهضت ملی مسکن اظهار کرد: در تعدادی از استان‌های کشور که زمین به مقدار کافی وجود دارد و متقاضیان کمی کمتر ثبت نام کرده اند این سامانه باز شده و احتمالا برای تعداد دیگری از شهر‌های کشور هم باز می‌شود.

وی با بیان اینکه در جایی که زمین کافی داریم به دنبال متقاضی هستیم و برای ثبت نام هم محدودیت نداریم ادامه داد: موظف هستیم ۳.۲ میلیون واحد مسکن را بسازیم که با احتساب ۸۰۰ هزار واحد مسکن روستایی ۴ میلیون واحد خواهد شد. این ۴ میلیون مسکن در ۲ پارت ساخته خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که مسکن در کشور یک ساله ساخته نمی‌شود و معمولا ۱.۵ تا ۲ سال زمان می‌برد، افزود: در زمان حاضر ساخت حدود یک میلیون و ۳۰۰ واحد شروع شده که طی چند ماه آینده آنرا به ۲ میلیون واحد می‌رسانیم. دو میلیون واحد جدید تا سقف شهری آن که حدود ۱.۵ میلیون واحد کسری در دست اجرا داریم که در کمیته -کمیسیون- ماده ۵ شورای عالی شهرسازی است که در حداکثر تا پایان شهریور زمین ۳.۲ میلیون واحد زمین مورد نیاز شهری را تحویل می‌دهیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در بحث ثبت‌نام نهضت ملی مسکن به همین ۴ میلیون هم اکتفا نمی‌کنیم و بر اساس دستور رئیس جمهور است باید نیازمندی‌های مردم را تامین کنیم.

قاسمی با اشاره به آغاز ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی، گفت:هفته آینده برای ساخت ۳۰۰ هزار واحد دیگر با بنیاد مسکن به توافق می‌رسیم. ما متعهد هستیم و اطمینان داریم که با این شرایطی که امروز در کشور شروع شده ۴ میلیون واحد مسکونی در کشور تا پایان دولت به مردم تحویل خواهد شد.

وی تاکید کرد: تعهد دولت این است که ۳.۲ میلیون واحد شهری و ۸۰۰ هزار واحد روستایی بسازد که تا امروز، یک میلیون و ۳۵۸ هزار واحد در کل کشور از عملیات فوندانسیون تا عملیات نازک کاری را در دست اجرا داریم که این عدد، عدد بی سابقه‌ای است. کل زمین‌هایی که در اختیار دولت بود یک میلیون و ۶۰ هزار واحد و ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد در کل کشور شهری شروع شده که کار بزرگی انجام شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: