کد خبر : ۲۶۰۶۵۷
در بازارهای جهانی؛
۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۱۷۲۷ دلار و ۳۰ سنت رسید.

قیمت طلا

بورس نیوز: قیمت طلا در این هفته به‌خاطر اجلاس حیاتی فدرال‌رزرو آمریکا تغییر چندانی نداشته‌ است. ترس از رکود اقتصاد و احتمال افزایش نرخ بهره فدرال‌رزرو آمریکا برای کنترل تورم، ارزش دلار را بالا برده و بهبود ارزش دلار آمریکا نسبت‌به دو هفته گذشته مانع ادامه روند رشد این فلز گران‌بها شده است. سرمایه‌گذاران نگران احتمال منفی شدن نرخ تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی هستند که می‌تواند بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا را وارد یک رکود فنی کند.

به‌علاوه، سیاست‌های سختگیرانه فدرال رزرو آمریکا تاثیر منفی بر شرکت‌های بزرگ فناوری مثل آلفابت گوگل و اپل خواهد گذاشت که شرایط بازار، ارزش دلار و به‌دنبال آن قیمت طلا را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۱۷۲۷ دلار و ۳۰ سنت رسید.

کاهش سود خزانه‌داری آمریکا و کاهش اطمینان سرمایه‌گذاران و جریان سرمایه به اوراق قرضه دولتی به‌خاطر نگرانی در مورد رشد اقتصاد و تورم، قیمت طلا را بالا آورد و در روز جمعه به ۱۷۳۹ دلار رساند که بالاترین رقم طی یک هفته گذشته بود. اما ریسک‌گریزی سرمایه‌گذاران به قدرتمند شدن دلار کمک کرد. پایین آمدن شاخص مدیران خرید در منطقه یورو و مخصوصاً آلمان به‌علاوه مختل شدن فعالیت در بخش خدمات آمریکا خطر رکود اقتصاد را افزایش داده و تاثیر منفی بر حساسیت بازار گذاشته‌است.

قیمت نقره با ۰.۵۷ درصد کاهش به ۱۸ دلار و ۵۱ سنت رسید و پلاتین با ۰.۰۳ درصد کاهش ۸۷۶ دلار و ۵۴ سنت معامله می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: