کد خبر : ۲۶۰۷۸۱
رئیس هیئت مدیره سبدگردان هدف:
۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۸
رئیس هیئت مدیره سبدگردان هدف گفت:سبدگردان، مهمترین نهاد تجهیز منابع و تخصیص بهینه منابع در ساختار بازار سرمایه است. دلیل حضور سبدگردان هدف این است که در بازار سرمایه به دلیل نفوذ سیستم بانکی اجازه ندادند اسم سبدگردان بانک شود؛ بانک سرمایه گذاری. بانک سرمایه گذاری یعنی اینکه پول مردم را می‌گیرد و به نام سرمایه گذار، سرمایه گذاری بهینه انجام می‌دهد.

سبدگردان، مهمترین نهاد تجهیز منابع و تخصیص بهینه منابع در ساختار بازار سرمایه است

بورس نیوز: عباسعلی حقانی نسب، رئیس هیئت مدیره سبدگردان هدف در این نشست خبری اظهار کرد: ما در نمایشگاه بین المللی تهران؛ نمایشگاه بورس، بانک و بیمه هستیم. نمایشگاهی که متاسفانه توسط کشور‌های جهان تحریم است و درداخل کشور نیز این نمایشگاه تحریم شد. من این را در حقیقت مصداق بارز تحریم داخلی می‌بینم. همان طور که در اقتصاد تحریم‌های داخلی و سوءمدیریت‌ها بیشتر مانع توسعه اقتصادی است این نمایشگاه نیز نمونه بارزی از بحث تحریم هاست.

وی افزود: ما برای هر حوزه‌ای یک متولی داریم. در ساختار اقتصادی که کارکرد اصلی آن تجهیز و تخصیص بهینه منابع است، برای اینکه ساختار اقتصادی درست کار کند و کارآمدی در حوزه اقتصاد افزایش پیدا کند ما باید برای اجزای اقتصادی، نهاد‌هایی را ایجاد کنیم که بتواند به صورت اجرایی شرایطی را ایجاد کند تا جریان نقدینگی کشور به سمتی هدایت شود که هم اقتصاد مولد توسعه پیدا کند و هم منابع پس اندازی و ثروت مردم افزایش بالایی داشته باشد.

رئیس هیئت مدیره سبدگردان هدف ادامه داد: شما می‌بینید در ساختار اقتصادی کشور در وزارت اقتصاد که وزیر اقتصاد رئیس شورای عالی بورس است، در این وزارت ما معاونت امور مالیاتی، معاونت سرمایه گذاری خارجی و معاونت پول، بانک و بیمه و... داریم. در کشور ما جای تاسف است که وزارت اقتصاد ما معاونت سرمایه گذاری و بازار سرمایه ندارد. کشور ما متولی سرمایه گذاری خارجی ندارد اگرچه نهادش موجود است، اما متولی آن را نداریم. برای همین منظور سبدگردان هدف به نمایشگاه روی آورده است.

حقانی نسب خاطرنشان کرد: ما معتقدیم سازمان بورس و اوراق بهادار علاوه بر وظیفه نظارتی بر حوزه بازار سرمایه وظیفه عملیاتی و اجرایی نیز دارد. سازمان بورس و اوراق بهادار مسئول توسعه سرمایه گذاری و توسعه تامین مالی در حوزه بازار سرمایه است. انتظار ما این بود که مسئولین بازار سرمایه در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کردند و در خصوص تامین سرمایه و تامین مالی سرمایه گذاری و... گزارش می‌دادند.

وی بیان کرد: دلایل دیگر حضور سبدگردان هدف در این نمایشگاه این است که سبدگردان، مهمترین نهاد تجهیز منابع و تخصیص بهینه منابع در ساختار بازار سرمایه است. دلیل حضور سبدگردان هدف این است که در بازار سرمایه به دلیل نفوذ سیستم بانکی اجازه ندادند اسم سبدگردان بانک شود؛ بانک سرمایه گذاری. بانک سرمایه گذاری یعنی اینکه پول مردم را می‌گیرد و به نام سرمایه گذار، سرمایه گذاری بهینه انجام می‌دهد.

رئیس هیئت مدیره سبدگردان هدف خاطرنشان کرد: هدف ما توسعه فرهنگ سرمایه گذاری اصولی است. سبدگردان هدف با ساختار تحلیل محور و سبدمحوری که دارد مجموعه‌ای را ایجاد کرده و با تربیت نیروی متخصص در هر صنعت به صورت تخصصی روی هر صنعت تخصصی فعالیت می‌کنند.

این کارشناس بازار سرمایه توضیح داد: روش ما در سبدگردان هدف این است که تمام شرکت‌های بورسی و فرابورسی را ارزشیابی می‌کنند. ارزشیابی به چهار روش صورت می‌گیرد. ارزشیابی مبتنی بر درآمد، ارزشیابی مبتنی بر درآمد و قیمت، ارزشیابی مبتنی بر دارایی و ارزشیابی مبتنی بر بازار که جریان نقدی و تکنیکال است.
وی افزود: می‌خواهم این را بگویم که از نظر شبکه تحلیلی، تصمیم گیری و مدیریت سرمایه گذاری منابع مردم شبکه کاملی هستیم که اگر مردم پولشان را در قالب حساب‌های صندوق به این سبدگردان می‌سپارند برای سبد‌های با دوره‌های سرمایه گذاری میان مدت و بلندمدت مشکلی نداشته باشند و بتوانیم خدمات کسب ثروت را به مردم ارائه دهیم.

وی بیان کرد: دومین هدف ما ازحضور در نمایشگاه بحث فرهنگسازی از کودکی است. فرهنگسازی در حوزه سواد مالی و پس انداز که متاسفانه مشکلاتی در این زمینه داریم. تفکری که خانه‌ها حاکم کردند تفکر پس اندازی ناقص است. مثل قلک. باتوجه به شرایط تورمی اگر پول را در قلک بگذاریم ارزش آن از دست می‌رود.

رئیس هیئت مدیره سبدگردان هدف توضیح داد: ما می‌گوییم که پولتان را از بانک‌ها خارج کنید. حتی اگر به صورت کم ریسک بخواهید سرمایه گذاری کنید اوراق با درآمد ثابت بازار سرمایه، صندوق‌های با درآمد ثابت بازارسرمایه، سبد‌های سرمایه گذاری با ریسک کم و مطمئن سبدگردان هدف را خریداری کنید.

وی ادامه داد: ما برای توسعه سواد مالی بازی‌ای را طراحی کردیم به نام بازی سبدگردانی. در این بازی فرزندان و بزرگسالان یاد می‌گیرند که چطور ثروت خود را مدیریت کنند و چطور در سرمایه گذاری که به نفع جامعه و اقتصاد است، کمک کنند. ما به مردم و سرمایه گذاران یاد می‌دهیم که اولا مهم نیست پول شما کم است یا زیاد. مهم این است که پولتان را به بهترین روش و به بهترین افق که در دوره‌های میان مدت و بلندمدت و با بیشترین خدمات به بازار سرمایه ارائه می‌دهید سرمایه گذاری کنید.

اگر فرزند ما یاد بگیرد که پولش را به بهترین روش سرمایه گذاری کند که سبدگردان هدف بهترین مجری سرمایه گذاری است؛ پولش را در جایی سرمایه گذاری می‌کند که به نفع جامعه باشد و باعث ایجاد اشتغال و تولید می‌شود.

حقانی نسب در ادامه به خاطره‌ای اشاره کرد: یک کارشناس سلبریتی کارآفرین از صداوسیما با غرور خاصی از من پرسید که شما چه چیزی تولید می‌کنید؟ گفتم ما خودرو، فولاد، دارو، کود اوره، بنزین، متانول و... تولید می‌کنیم. ما در بازار سرمایه همه چیز تولید می‌کنیم. با ناراحتی خاصی گفت شما دارید مغلطه می‌کنید. من گفتم تو و دولتمردان وقتی نمی‌دانید که سهامدار یعنی تولیدکننده خدمات و کالای مصرفی مردم؛ باید فاتحه آن اقتصاد را خواند. وقتی سهامدار باشید یعنی تولید خدمات. سهامدار یعنی تولید کالا و... واژه سرمایه گذاری و سهامدار یک واژه مقدس است. وقتی میخواهید در این باره صحبت کنید باید با وضو صحبت کنید. متاسفانه حوزه سهامداری، تولید و سرمایه گذاری مورد بی مهری نمایندگان مجلس، دولتمردان و رسانه‌ها از جمله رسانه ملی قرار گرفته است.

رئیس هیئت مدیره سبدگردان هدف عنوان کرد: به این دلیل مورد بی مهری نمایندگان مجلس قرار گرفته، زیرا لایحه مالیات بر سوداگری، مالیات بر کالا‌های مصرفی سرمایه‌ای و جاری مردم در مجلس بالای ۱۰ سال است که دارد خاک می‌خورد. به این دلیل که بعضی از نمایندگان و دولتمردان ممکن است ۴ ملک و ۵ خودرو و... داشته باشند و به این دلیل لایحه مالیات بر سوداگری را تصویب نمی‌کند. وقتی دولت در این نمایشگاه شرکت نمی‌کند یعنی حوزه سرمایه گذاری و سهامداری مورد بی مهری قرار گرفته است. وقتی صداوسیما نمی‌داند که سهامدار یعنی تولیدکننده کالا و خدمات و تولیدکننده را مورد هجمه قرار می‌دهد و نمایشگاه بورس، بانک و بیمه را پوشش نمی‌دهد یعنی سرمایه گذاری مورد بی مهری قرار گرفته است.

 

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: