کد خبر : ۲۶۰۸۷۰
وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد:
۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳
وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از مناطق سیل زده روستای مزداران فیروزکوه گفت: خسارت سیل به حوزه کشاورزی بالا بود.

برآورد ۱۰ هزار میلیارد تومانی خسارت سیل به کشور

بورس نیوز: سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی درخصوص منطقه سیل زده فیروزکوه اظهار کرد: برآورد ابتدایی ما حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده و ممکن است این برآورد از خسارات ناشی از سیل به حوزه کشاورزی افزایش یابد.

وی افزود: برخی از استان‌های کشور از جمله چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد دچار بحران شده‌اند که با ریزجزئیات در حال برآورد خسارات وارد شده به حوزه کشاورزی هستیم و تمام تلاش ما این است در کنار کشاورزان و دامداران و باغداران باشیم و حداکثر کمک و حمایت را به این عزیزان انجام دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی، نجات و احیای باغاتی که دچار رسوبات ناشی از سیل شدند را دارای اولویت دانست و خاطرنشان کرد: همکاران من در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و بسیج آمادگی دارند با آبرسانی در محل‌های مورد نیاز به کشاورزان و باغداران امدادرسانی کنند تا محصولات موجود را حفظ کنند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث طیور با هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت پشتیبانی پشتسباین امور دام نهاده‌های دامی در اختیار بهره‌برداران قرار خواهد گرفت همچنین شرکت بازرگانی دولتی ما نیز در بخش عشایر آرد را در محل‌های برنامه‌ریزی شده توزیع خواهد کرد.

ساداتی نژاد از خرید تضمینی دام عشایر توسط وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: صندوق بیمه کشاورزی تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان خسارت قطعی را شناسایی کرده و در حال تکمیل است، خسارت بخش‌هایی که بیمه هستند پرداخت خواهد شد و بخش‌هایی که بیمه ندارند نیز پس از طرح در جلسه دولت تعیین تکلیف خواهد شد تا ان شاءالله بتوانیم خسارات وارد شده به این بخش از کشاورزان را از طریق مدیریت بحران پرداخت کنیم.

وی افزود: صندوق بیمه کشاورزی نیز از دیروز کار خود را شروع کرده است و تا کنون ۲۵۰ میلیارد تومان خسارت قطعی را شناسایی کردند و دو موضوع در بخش تسهیلاتی پیشنهاد دادیم که جمع بندی شده و در جلسه هیئت دولت مطرح خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: