کد خبر : ۲۶۰۸۷۶
ایران خودرو دیزل استارت قوی به کامیون‌های سنگین زد؛
۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۶
با نگاهی به بخش درآمدی از سبد محصولات تولیدی می‌توان دریافت بیشترین درآمدی که این شرکت دیزلی از خود بر جای گذاشته مربوط به «کامیون سنگین» بود که توانست در حدود یک هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان درآمد را برای شرکت به ثبت برساند.

رکوردی جدید از درآمد ماهانه خاور+بورس نیوز

بورس نیوز:

شرکت ایران‌خودرو دیزل در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به تیرماه سال جاری از فروش محصولات تولیدی خود به درآمد عملیاتی ۱,۹۰۳ میلیارد تومانی دست‌یافت، مجموع درآمد تجمیعی این خودروساز از فروش محصولات طی ۴ ماه سپری‌شده از ابتدای سال مالی ۴ هزار و ۷۰۷ میلیارد تومان اعلام شد.

رکوردی جدید از درآمد ماهانه خاور+بورس نیوز

"خاور" سرمایه اعلام‌شده خود را طی این گزارش ماهانه ۳،۶۳۶ میلیارد تومان اعلام به ثبت رساند، این شرکت درآمدی که طی این دوره شناسایی کرد از فروش محصولات در بازار داخلی بود و همچنین این درآمد ماهانه‌ای که در تیرماه به ثبت رسید ۱۰۴ درصد بالاتر از میانگین درآمد طی ۳ ماه گذشته بود.

رکورد درآمدزایی "خاور" در تیرماه

درآمد ماهانه‌ای که "خاور" در تیرماه از فروش خودرو‌ها به دست آورد در مقایسه با تیرماه سال گذشته توانست در حدود ۲۸۱ درصد (معادل یک هزار و ۴۰۴ میلیارد تومان) افزایش پیدا کرد، درآمد تجمیعی که "خاور" طی این دوره ۴ ماهه به دست آورد در مقایسه با ۴ ماه ابتدایی در سال مالی گذشته شاهد رشد ۱۴۸ درصدی درآمد‌های عملیاتی خود بود.

همان‌طور که نمودار فوق ملاحظه می‌کنید شرکت ایران‌خودرو دیزل از ابتدای سال مالی روند رو به رشدی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته از خود بر جای گذاشت، به‌گونه‌ای که در تیرماه ۱۴۰۱ توانست رکورد درآمدزایی خود را جابه‌جا کند و با این عملکرد ماهانه حتی امکان آن وجود دارد تا رکورد درآمدزایی خود را در سال مالی گذشته جابه‌جا کند.

رکوردی جدید از درآمد ماهانه خاور+بورس نیوز

با نگاهی به بخش درآمدی از سبد محصولات تولیدی می‌توان دریافت بیشترین درآمدی که این شرکت دیزلی از خود بر جای گذاشته مربوط به «کامیون سنگین» بود که توانست در حدود یک هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان درآمد را برای شرکت به ثبت برساند.

همچنین دیگر محصول درآمدزای "خاور" متعلق به «ون و پیکاپ» است که درواقع توانست با درآمدزایی حدود ۱۹۲ میلیارد تومانی در جایگاه دوم قرار بگیرد. از طرفی نرخ فروش این محصول ۹۵۰ میلیون تومان بود.

محصول «کامیون سنگین» که در تیرماه عنوان درآمدزاترین محصول خاور را به خود اختصاص داده بود دربرگیرنده‌ی ۸۹ درصد از درآمد ماهانه این شرکت دیزلی بود، نرخ فروش این محصول در تیرماه یک میلیارد و ۹۴۳ میلیون تومان اعلام شد.

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: