کد خبر : ۲۶۱۹۱۶
معاونت متوسطه منطقه ۲ آموزش و پرورش:
۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۲
معاونت متوسطه منطقه ۲ آموزش و پرورش گفت: در برنامه درسی و اسناد همه این‌ها دیده شده است. در برنامه‌های عملیاتی که وزارت آموزش و پرورش، اداره کل تهران به مدارس ما ابلاغ می‌کند این برنامه‌ها که به تدبیر و تعالی معروف است، دیده شده است.

سواد مالی در برنامه درسی دانش آموزان دیده شده است

قاسم فهیمی، معاونت متوسطه منطقه ۲ آموزش و پرورش در گفتگو با بورس نیوز، درباره برگزاری کارگاه کاربردی سواد مالی ویژه والدین اظهار کرد: خوشحال هستیم درخدمت کسانی هستیم که در مسیر اسناد بالادستی و سند تحول بنیادین فعالیت می‌کنند. از جمله ساحت‌هایی که در آموزش و پرورش در نظر داریم همین سواد اقتصادی دانش آموزان و تغییر معیشت به فرهنگ اسلامی است.

وی افزود: ما به عنوان متولی کار آموزش متوسطه منطقه ۲ از این رویداد‌ها که تلنگری به دانش آموزان و خانواده‌ها می‌زند تا در این مسیر حرکت کنند استقبال می‌کنیم. دانش آموزان نیز در ساحت‌های مختلفی که در مسیر زندگی برای تعالی شان به آن نیاز دارند و حتما از ملزومات زندگی آنهاست استفاده کنند و در این مسیر باشند. حتما این رویداد‌ها مورد پشتیبانی ماست و به مدیران مدارس توصیه می‌کنیم که از این فضا‌ها استفاده کنند.

وی در خصوص گسترش این نوع همایش‌ها ادامه داد: قطعا مدیران مدارس در منطقه ۲ در حوزه دولتی و غیردولتی این موضوعات را در دستور کار دارند. اینکه بعضی مدارس قوی و بعضی ضعیف‌تر باشد، اما رویکرد منطقه رویکرد تمام ساحتی است. یعنی تمام ساحت‌هایی که انسان برای رسیدن به تعالی نیاز دارد باید در مدرسه آموزش ببیند و فرایند آن به خوبی شکل بگیرد.

فهیمی درباره اقدامات آموزش و پرورش برای وجود مبحث سواد مالی در کتب درسی بیان کرد: در برنامه درسی و اسناد همه این‌ها دیده شده است. در برنامه‌های عملیاتی که وزارت آموزش و پرورش، اداره کل تهران به مدارس ما ابلاغ می‌کند این برنامه‌ها که به تدبیر و تعالی معروف است، دیده شده است. ممکن است بعضی از مدارس قوی‌تر و بعضی ضعیف عمل کنند، اما در دولت جدید این همت و توجه بیشتر است که منطقه ۲ نیز در این مسیر گام بر می‌دارد.

معاونت متوسطه منطقه ۲ آموزش و پرورش در پایان گفت: نوجوانان و جوانانی که در این مسیر حرکت می‌کنند حتما در تعلقات ملی و مذهبی آن‌ها در این مسیر تاکید شود. هویت ملی- مذهبی در این جوانان تقویت شود. زیرا دانش آموزی که دارای هویت ملی و دینی محکم است حتما در ساحت‌های مختلف هم کارآمدتر و موثرتر است و نیز برای آینده کشور مثمرثمر خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: