کد خبر : ۲۶۱۹۳۹
در بازار رمزارزهای دیجیتالی رقم خورد؛
۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷
مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۹۸۱.۵۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۲۳ درصد کمتر شده است.

بیت کوین دارای ۳۹ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال

بورس نیوز: فعالیت زنجیره‌ای بیت‌کوین در هفته گذشته موارد زیادی به جای گذاشته که نمونه‌ای از آن درآمد‌های ماینر است. درآمد روزانه ماینر‌های بیت‌کوین به دنبال کاهش ارزش بیت‌کوین به ۱۷هزار و ۶۰۰ دلار، به کمترین میزان سالانه ۱۸ میلیون دلاری رسید و با بهبودی، درآمد روزانه ماینر‌ها به بالای ۲۰ میلیون دلار رسید، اما بار دیگر، درآمد ماینر‌ها کاهش یافته است.

در هفته گذشته، درآمد روزانه ماینر‌ها حدود ۰.۱۰ درصد کاهش یافت و به ۲۰.۷ میلیون دلار رسید که کمترین کاهش در همان دوره زمانی بوده است. درآمد روزانه حاصل از کارمزد‌ها با کاهش ۰.۲۷ درصدی به ۱.۱۰ درصد رسیده است و در مقابل، معاملات روزانه با کاهش ۳.۷۸ درصدی در بازه زمانی مشابه قرار دارد.

بیشترین کاهش در هفته گذشته مربوط به کارمزد‌های روزانه بوده است. کاهش ۲۱.۲۷ درصدی باعث کاهش آن از ۲۶۵هزار و ۵۹۵ دلار به ۲۰۹هزار و ۹۳ دلار شد. در مورد حجم معاملات روزانه، این متریک زنجیره‌ای با کاهش ۱۶.۷۰ درصدی، از ۳.۳۵۶ میلیارد دلار به ۲.۷۹۶ میلیارد دلار نزول کرد که نشان می‌دهد پول کمتری در بلاک‌چین بیت‌کوین جابجا می‌شود.

نرخ هش بیت‌کوین یکی از تنها مواردی بود که در این دوره زمانی سبز شد. در زمانی که بیشترین کاهش‌ها ثبت شده بودند، تولید بلوک در ساعت به‌طور قابل توجهی افزایش یافت و افزایش ۷.۳۱ درصد، میانگین ۶.۱۸ بلوک را به ۶.۶۴ بلوک رساند. این تنها رنگ سبز در دریای سرخ است. افزایش نرخ کشف بلاک بیت‌کوین به احتمال زیاد دلیل کاهش کارمزد تراکنش‌ها بوده که منجر به پایین‌ترین میانگین کارمزد تراکنش روزانه از آوریل ۲۰۲۰ شده است.

به‌طور طبیعی، نرخ هش در حال افزایش بود. این آخرین افزایش در خندق خون آخرین هفته آگوست شاهد افزایش آن به سمت اوج‌های ژوئن بود. با این حال، کمی کمتر از بالاترین رکورد خود متوقف شد، اما همچنان مسیر صعودی دلگرم کننده خود را حفظ می‌کند.

با این حال، میانگین تراکنش‌های هر بلوک و میانگین ارزش تراکنش کاهش یافته است. میانگین تراکنش‌های هر بلوک با ۳.۷۸ درصد کاهش به ۱۵۳۷ رسید و میانگین ارزش تراکنش ۱۳.۴۳ درصد از ۱۳هزار و ۱۹۵ دلار در هفته قبل به ۱۱هزار و ۴۲۲ دلار در هفته گذشته کاهش یافت.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۹۸۱.۵۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۲۳ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۳۹.۲۹ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۶ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۸.۲۸ میلیارد دلار است که ۸.۳۶ درصد کاهش داشته است.

 

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: