کد خبر : ۲۶۲۰۰۵
آراد پورکار کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد:
۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۸
روز شنبه مقارن با روز نخست هفته با افت قابل توجه شاخص کل و شاخص کل هم وزن همراه بود . باید دید بازار سهام می تواند وضعیت فعلی را تغییر بدهد و به مسیر صعودی خود باز گردد یا خیر.

منتظر شاخص ۱.۷ میلیون واحدی باشید//منتشر نشود//

افت ۰.۸۱ درصدی شاخص کل و۰.۸۳ درصدی شاخص هم وزن نتیجه معاملات نخستین روز معاملاتی هفته بود. پس ازمعاملات هفته پیش که تنها دو روز مثبت به خود دید و معاملات اولین روز هفته که دو شاخص منفی به جا گذاشت و با افت زیادی همراه شد، جویای دلایل این موضوع شدیم.

آراد پورکار، کارشناس بازار سرمایه به بورس نیوز گفت: کاهش انتظارات برجامی را در روز‌های گذشته شاهد بودیم و متنی که مورد توافق طرفین قرار نگرفت، باعث شد برخی از گروه‌ها که حکم رهبر را داشتند عرضه بیشتر به خود ببینند. چنین ریزش‌های ممکن است تا یک میلیون و ۳۲۰ هزا ر واحد یا یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد ادامه پیدا کند. یعنی امید چندانی به بازگشت حمایت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تا یک میلیون و ۴۲۰ هزار واحدی با شرایط حاکم و کاهش ارزش معاملاتی که تجربه کردیم، نیست.

وی افزود: یکی از مهمترین عوامل بحث کرک اسپرد است. کرک اسپرد پالایشی کاهش بسیار زیادی را تجربه کرد. تا زمان مرتفع شدن کرک اسپرد در هر دو حالت برجام بخشی از صنایع رشد می‌کنند و اگر گروهی مانند پالایشی‌ها رشد کند، عملکرد بازار نیز مطلوب می‌شود. همچنین قیمت کامودیتی‌ها در نرخ فروش شرکت‌های مرتبط با کالا‌های اساسی بسیار تاثیرگذار است.

پورکار درباره گروه‌های پیشتاز در ماه های آتی به بورس نیوز گفت : گروه‌های را که جریان نقد خوبی دریافت کرده‌اند، می‌توان به عنوان گروه پیشتاز معرفی کرد. در حال حاضر بین گروه‌ها جریان نقد چندانی را شاهد نیستیم، اما از نظر بنیادی پالایشی‌ها به عنوان یک گروه امن بنیادی معرفی می‌شوند. ولی باید گفت از تمام صنایع خروج نقدینگی را تجربه می‌کنیم.

این فعال بازار سهام تشریح کرد: اتخاذ سیاست انقباضی در آمریکا منجر به ادامه دار شدن نزول کامودیتی‌ها می‌شود و خود امید‌ها برای حمایت یک میلیون و ۴۰۰ هزا ر تا یک میلیون و ۴۲۰ هزا ر واحدی را کمتر می‌کند. از سوی دیگر به نظر می‌رسد بازار سرمایه به خاطر وضعیت بنیادی خوب از اوایل مهر تا نیمه دوم آبان جذب جریان نقدینگی را به همراه داشته و موجی در محدوده یک میلیون و ۷۰۰ هزار تا یک میلیون و ۷۵۰ هزار واحدی را شاهد باشد.

پورکار سخنان خود را این چنین پایان داد: محرک این رشد ۴۰ درصدی برجام، جریان نقدینگی و وضعیت قابل قبول شرکت‌ها برای بازه زمانی یاد شده است.

 

پایان مطلب

کاوه برجعلی
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
شتردرخواب ببینید پنبه دانه
حسین
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
بخواب بابا شاید این رقم را دربورس تا امثال ع باشند بخواب ببینی.مگرسرمایه های خرد مردم که با تبلیغات درزمان روحانی جمع شد صفربشود
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
برجامی دیگر نمانده هرچند گره زدن بورس ببرجام دیدگاه بیجهتی است قاعدتا میبایست عدم امضا باعث رشد شاخص وسهام میشد ولی علت حرکت برعکس ان قابل درک نیست هرچند مدیران نالایق شرکتها دلیل عمده این بازیها دیده میشود
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
برجامی دیگر نمانده هرچند گره زدن بورس ببرجام دیدگاه بیجهتی است قاعدتا میبایست عدم امضا باعث رشد شاخص وسهام میشد ولی علت حرکت برعکس ان قابل درک نیست هرچند مدیران نالایق شرکتها دلیل عمده این بازیها دیده میشود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: