کد خبر : ۲۶۲۳۲۳
اقتصاددانان هشدار دادند؛
۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۳
اقتصاددانان شهری هشدار داده‌اند که بانک انگلستان ممکن است مجبور شود نرخ‌های بهره را به بالاترین سطح خود از اکتبر ۲۰۰۸ افزایش دهد.

افزایش نرخ بهره انگلیس بعد از ۱۴ سال

بورس نیوز: سانجی راجا، اقتصاددان ارشد دویچه بانک گفت که هزینه‌های استقراض می‌تواند برای کاهش فشار قیمت‌ها که احتمالاً به اوج چهار درصدی برسد، به منطقه محدود منتقل شود.

اندرو بیلی، فرماندار و سایر اعضای کمیته سیاست پولی (MPC) از رشد سه مورد ۵۰ واحدی دیگر در سال جاری حمایت خواهد کرد که چرخه انباشته انقباض بانک را از دسامبر گذشته به ۳۱۵ واحد پایه خواهد رساند.

اعتبار بانک در حال حاضر بسیار مهم است به ویژه با توجه به اینکه سیاست دولت در کسادی مالی کوتاه‌مدت حدود ۱۰ درصد تولید ناخالص داخلی را تحت فشار قرار می‌دهد و باید راه طولانی را برای افزایش نرخ‌های کمیته سیاست پولی انجام دهد.

هفته گذشته، نخست‌وزیر تراس گفت که صورتحساب انرژی در ۲۵۰۰ پوند به مدت دو سال باقی خواهد ماند و کسب و کار‌ها نیز به مدت ۶ ماه از حمایت مشابه برخوردار خواهند شد.

با این اعلامیه اقتصاددانان هشدار دادند که فشار‌های قیمتی در اقتصاد تعبیه خواهد شد. این بسته تا حد زیادی انگیزه‌ای برای خانوار‌ها در کاهش هزینه‌ها با کاهش قیمت انرژی خواهد بود و بدون حمایت جدید، بریتانیایی‌ها در بدترین حالت خود قرار داشتند.

انتظار می‌رفت که این پنجشنبه ۷۵ واحد پایه در هزینه استقراض افزایش یابد، اما به احترام درگذشت ملکه، جلسه کمیته سیاست پولی به ۲۲ سپتامبر موکول شد.

اقتصاددانان در مورد اوج نرخ‌های بهره ایده متفاوتی دارند؛ بانک سرمایه‌گذاری ایالات‌متحده، گلدمن ساکس فکر می‌کند که نرخ بهره می‌تواند به ۳.۵ درصد برسد، در حالی که شرکت مشاوره Capital Economics معتقد است که به سمت سه درصد پیش می‌رود.

تورم به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته یعنی ۱۰.۱ درصد رسیده است و ارقام جدیدی که در روز چهارشنبه منتشر شود می‌تواند بالاتر از این باشد.

بسته تراس به‌طور مصنوعی تورم گزارش شده را پایین‌تر از پیش‌بینی نگه می‌دارد، زیرا هزینه‌ها را از مشاغل به ترازنامه دولت منتقل می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: