کد خبر : ۲۶۲۵۶۷
معاون وزیر نفت گفت:
۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
معاون وزیر نفت گفت: موافقت‌نامه اخیر شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با ملی حفاری مشتمل بر اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار برای بازسازی ناوگان حفاری این شرکت است که مورد حمایت کامل شرکت ملی نفت ایران قرار دارد.

اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار برای بازسازی ناوگان حفاری

بورس نیوز: محسن خجسته‌مهر، معاون وزیر نفت اظهار کرد: موافقت‌نامه اخیر شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با ملی حفاری مشتمل بر اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار برای بازسازی ناوگان حفاری این شرکت است که مورد حمایت کامل شرکت ملی نفت ایران قرار دارد.

وی افزود: شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب آمادگی خواهد داشت تا سالانه حدود ۴۰ میلیون دلار به بحث بازسازی ناوگان ملی حفاری اختصاص دهد و تامین اعتبار آن از سوی شرکت ملی نفت ایران تضمین خواهد شد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه شرکت ملی حفاری ایران جزیی از بدنه بالادستی صنعت نفت است، گفت: این شرکت نقش بی‌بدیلی در امر حاکمیتی ایفا می‌کند.

به گفته خجسته‌مهر از مهم‌ترین اولویت‌های مطرح در شرکت ملی نفت ایران در خصوص پایداری ناوگان حفاری و کمک به توسعه و ثبات این شرکت، مشتمل بر مدیریت پایدار و نوسازی و بهسازی حدود ۷۴ دکل حفاری مورد استفاده در شرکت ملی حفاری ایران است.

ملی حفاری؛ نماد اقتصاد مقاومتی در شرکت نفت است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: شرکت ملی حفاری نمادی از اقتصاد مقاومتی در شرکت ملی نفت ایران است؛ چرا که به مدد خدمات کارکنان این شرکت در طول سال‌ها و پس از خروج شرکت‌های خارجی، خللی در تولید نفت و گاز کشور ایجاد نشده است.

خجسته‌مهر افزایش میزان بهره‌وری را به عنوان یکی از الزامات کاری در شرکت ملی حفاری ایران برشمرد و اضافه کرد: پیش از این یک دکل حفاری می‌توانست چهار حلقه چاه را حفاری کند؛ بر همین اساس لازم است تا نسبت به رسیدن به این حد نصاب اقدام شود.

وی تصریح کرد: شرط بالا بردن بهره‌وری در شرکت ملی حفاری ایران استفاده از فناوری روز و استفاده حداکثری از توان حدود ۱۷ هزار نفر از کارکنان این شرکت است که غالباً به عنوان نیرو‌های ارکان ثالث مشغول به فعالیت هستند.

تبدیل وضعیت ایثارگران تا پایان دی‌ماه نهایی می‌شود

خجسته مهر انجام طرح طبقه‌بندی مشاغل ویژه نیرو‌های ارکان ثالث را به عنوان یکی از دستاورد‌های قابل اهمیت شرکت ملی نفت ایران در دولت سیزدهم برشمرد و اضافه کرد: با انجام این طرح، علاوه بر دسته بندی مشاغل مختلف، پرداخت حقوق و مزایا به نیرو‌ها بر مبنای تخصص و نوع کار انجام می‌شود.

وی در خصوص روند تبدیل وضعیت نیرو‌های ارکان ثالث نیز تاکید کرد: ایثارگران مشمول بند‌های "و" و "د" در شرکت ملی حفاری ایران بالغ بر ۲۵۰۰ نفر هستند که هم اکنون تبدیل وضعیت حدود ۱۵۰۰ نفر انجام شده و مابقی افراد نیز بر اساس ابلاغیه اخیری که به مدیریت منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران داشته‌ایم، تا پایان دی‌ماه به نیروی رسمی تبدیل وضعیت خواهند شد.

معاون وزیر نفت، با قدردانی از نیرو‌های خدوم و زحمتکش صنعت نفت، تکریم آنان را از جمله وظایف سازمانی مدیران برشمرد و اضافه کرد: تلاش می‌شود تا تمامی امکانات رفاهی لازم برای استفاده نیرو‌های فعال به‌ویژه نیرو‌های عملیاتی ارائه شود.

تامین ۷۵ میلیارد تومان اعتبار برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه خدمت رسانی این شرکت به زائران اربعین گفت: امسال برای نخستین بار دو ستاد یکی در حوزه جنوب کشور و دیگری در غرب کشور تشکیل شد که علاوه بر کمک‌های نقدی، از تمامی خدمت لجستیکی و ماشین‌آلات موردنیاز برای حمایت حداکثری از زائران اربعین استفاده کردند.

وی افزود: در حوزه ستاد جنوب شرکت‌های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت و گاز اروندان و شرکت مهندسی و توسعه نفت و در حوزه ستادی در غرب کشور، شرکت‌های متن، نفت و گاز پارس و نفت مناطق مرکزی ایران به خدمت‌رسانی مشغول بوده‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: