کد خبر : ۲۶۲۷۹۵
مصطفی امید قائمی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
نظر بیشتر کارشناسان مبنی بر ارزندگی بازار سهام است حتی برخی از آن‌ها به زمستان چشم دوخته‌اند و معتقدند که زمان ورود به بازار سرمایه فرارسیده است.

منتظر رونق در ماه های آتی باشید

نظر بیشتر کارشناسان مبنی بر ارزندگی بازار سهام است حتی برخی از آن‌ها به زمستان چشم دوخته‌اند و معتقدند که زمان ورود به بازار سرمایه فرارسیده تا بتوان سود خوبی از آن کسب کرد، اما سؤال اینجاست که این گمانه‌زنی‌ها درست است و جو بی‌اعتمادی حاکم بر بورس از بین می‌رود. یا خیر؟

چشم امید بازار به گزارش‌های ۶ ماهه

در این‌ بین مصطفی امید قائمی، مدیرعامل گروه مالی ملت در گفتگو با بورس نیوز، مطرح کرد: به نظر می‌رسد اطلاعات ۶ ماهه شرکت‌ها خوب باشد و باید منتظر تأثیر این گزارش ها بر وضعیت بازار سهام ماند. همچنین از سوی دیگر دولت باید تصمیمات عاجل و حمایتی برای بازار سهام بگیرد، دراین‌بین برنامه‌های بودجه سال بعد و افزایش یارانه نیز باید تعیین تکلیف شود. باوجود وضعیت خوب بنگاه‌ها هنوز سایه ابهام بر سر بازار سهام سنگینی می‌کند، بخشی از این ابهامات از سمت دولت، برخی دیگر رکود اقتصاد جهانی و کاهش قیمت مواد پایه است این ابهامات مانع رشد و حرکت روبه‌جلو آن شدند. باید گفت سهام در ارزندگی قرارگرفته است و گزینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بورس وجود دارد.

وی با اشاره به محدوده جدید قیمتی دلار ادامه داد: افزایش نرخ دلار به‌نوعی به روند بازار سهام کمک می‌کند چراکه بیشتر شرکت‌های فعال در این حوزه، مشغول به صادرات محصولات پایه هستند افزایش قیمت دلار می‌تواند، سودآوری را بالا ببرد و درنهایت رشد سهام شرکت‌ها را منجر شود.

قائمی درباره برجام تشریح کرد: شرکت‌های بورسی باوجود تحریم‌ها به تولید و فروش خود ادامه داده اند و گاهی اوقات سودآوری آن‌ها هم افزایش پیداکرده است. برجام ممکن است در بخش طرح‌های توسعه شرکت‌ها تأثیرگذار باشد، اما چندان بر روند فروش آن‌ها تأثیر نمی‌گذارد. درهرصورت بازار سهام اثر عدم توافق برجامی را قبول کرده است، گرچه این احتمال وجود دارد که مانع رونق آن شود، ولی با افزایش نرخ ارز، در بازار سهام بخشی از زیان عدم توافق جبران می‌شود.

منتظر رونق در ماه های آتی باشید

وی در پایان گفتگو به بورس نیوز گفت: با توجه به شرایط رکودی فعلی و جذابیت قیمت در بازار سهام احتمالاً در ماه‌های آینده و از آبان و آذر رونقی را تجربه کنیم. اگر این رونق رخ دهد صنایع پتروشیمی، پالایشی، بانک‌ها و سازندگان و تولیدکنندگان محصولات داخلی می‌توانند از آن دست صنایع با پتانسیل صعودی باشند. از سوی دیگر گروه معدنی بسته به میزان تولیدات خود می‌تواند وضعیت خوبی داشته باشد.

 

پایان مطلب

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
اول باید دولت دستش را از جیب سهامدار و شرکت بیرون بکشد.
دوم شرکتها حداکثر سود را تقسیم کنند وقتی قیمت سهام 800 تومن است و شرکت تنها 10 ریال سود تقسیم میکند چه فرقی با کلاه برداری دارد؟
سوم دولت منبعد نباید دستوراتی بدهد که توان اجرا ندارد مثل واگزاری سهام خودروسازها که قرار بود تا شهریور پایان یابد ولی الان که مهر ماه هست هنوز شروع هم نشده است.َ
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: