کد خبر : ۲۶۳۳۹۹
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مقامات کشور بار‌ها بیا کردند که برجام مسئله اول جمهوری اسلامی ایران نیست. این دیدگاهی است که در یک سال اخیر در دولت جمهوری اسلامی ایجاد شده و حالا آمریکا نیز به این نقطه رسیده است.

برجام مساله اول جمهوری اسلامی ایران نیست

بورس نیوز: محمود عباس زاده مشکینی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره اظهارنظر اخیر دیپلمات ارشد ایالات متحده آمریکا مبنی بر اینکه برجام در اولویت ما نیست، اظهار کرد: آمریکا به نقطه‌ای رسیده که برجام در اولویت آن‌ها نیست. البته باید به آن‌ها یادآوری کنیم که ایران از یک سال پیش اعلام کرده بود برجام در رده اول سیاست‌ها و برنامه‌های جمهوری اسلامی قرار ندارد.

وی بیان کرد: مقامات کشور بار‌ها در مصاحبه با شما و سایر رسانه‌ها این موضع را شفاف بیان کرده‌اند که برجام مسئله اول جمهوری اسلامی ایران نیست. این دیدگاهی است که در یک سال اخیر در دولت جمهوری اسلامی ایجاد شده، حالا خوشبختانه آمریکا نیز به این نقطه رسیده است. اگرچه آمریکا در اتخاذ این موضع یک سال تأخیر داشته، اما خوشحال هستیم آن‌ها هم به این نتیجه رسیده‌اند.

عباس‌زاده مشکینی در خصوص تغییر موضع غرب بعد از گذشت یک سال در شرایط کنونی تصریح کرد: از کجا می‌دانید که آمریکا تغییر موضع داده و از کجا می‌دانید پیغام و پسغام‌های دیگری نمی‌فرستد؟ معمولاً مواضع اعلامی و اعمالی آمریکا با یکدیگر تفاوت دارند؛ یعنی آنچه مقامات و رسانه‌های آن‌ها می‌گویند یک چیز است، اما آنچه در عمل به آن می‌پردازند رویکرد دیگری است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره اینکه آیا آمریکا مجدداً درخواست مذاکره مستقیم با ایران را داشته، بیان کرد: مسئله مهم این است که ما مشکلی با مذاکره مستقیم نداریم، به شرط آنکه آن‌ها صداقت داشته باشند. حتی این اتفاق یک بار در سطح وزیر افتاد تا آنجا که محمدجواد ظریف با وزیر خارجه آن‌ها قدم زد و گفتگو کرد، اما در آخر همه این گفتگوها، آن‌ها به ایران نارو زدند.

وی عنوان کرد: ما تجربه پاسخ دادن به درخواست مذاکره مستقیم با آمریکا را داریم، اما آن‌ها به امضا و تعهدات خود پایبند نبودند و زیر حرف خودشان زدند. در نتیجه باید اول این دیوار بی‌اعتمادی را ترمیم کنند، سپس درخواست مذاکره مستقیم داشته باشند، شاید آن موقع این درخواست را بررسی کردیم.

عباس‌زاده مشکینی تاکید کرد: هدف آمریکا از اینکه اعلام می‌کند برجام در اولویت ما نیست آن است که پیامی را به داخل کشور و جامعه مخابره کند و خیابان‌ها را در آشوب و اغتشاش نگه دارد. به محض آنکه تحرک اندکی در خیابان‌های ایران رخ می‌دهد رسانه‌های غربی آن را بزرگنمایی کرده و پیام بی‌ثباتی را به سایر مجامع و جوامع مخابره می‌کنند و این امر کمابیش در امر سرمایه‌گذاری در کشور مؤثر است.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: البته شلوغی‌های اخیر نیز تمام شد، بنابراین غرب باید به فکر بازی دیگری باشد. البته ما بازی بعدی آن‌ها را نیز خوانده‌ایم و می‌دانیم چه می‌خواهند کنند، منتظر هستیم تا بار دیگر نقشه‌های آنان را برملا کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: