يکشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۳
عضو هیئت مدیره انجمن برنج گفت:برآورد‌ها حاکی از آن است که قیمت برنج ایرانی در همین حد باقی بماند، نرخ برنج خارجی با عرضه انبوه ۱۰ درصد کاهش خواهد داشت.
کد خبر : ۲۶۳۴۰۹

کاهش قیمت ۱۰ درصدی برنج خارجی

بورس نیوز: کریم اخوان اکبری، عضو هیئت مدیره انجمن برنج اظهار کرد: در ابتدای فصل برداشت، قیمت برنج داخلی دچار نوسان شد که با رکود بازار، کاهش جزئی در نرخ محصول رخ داد.

به گفته وی، با توجه به آنکه برداشت برنج هندی به تازگی آغاز شده، احتمال کاهش نرخ وجود دارد. همچنین برداشت برنج پاکستانی هنوز انجام نشده و کماکان قیمت‌های قدیم‌حفظ شده است.

اخوان اکبری قیمت کنونی هر کیلو برنج طارم‌ هاشمی در شمال را کمتر از ۱۰۰ هزار تومان و برنج پرمحصول ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان اعلام کرد.

عضو هیئت مدیره انجمن برنج بیان کرد: برآورد‌ها حاکی از آن است که قیمت برنج ایرانی در همین حد باقی بماند، نرخ برنج خارجی با عرضه انبوه ۱۰ درصد کاهش خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: بنابر آمار از ابتدای مهر تا اواسط شهریور ۷۰۰ هزار تن برنج وارد شده است، پیش بینی می‌شود که تا پایان سال به یک میلیون و ۲۰۰ تا یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسد.

بنابر آمار سال گذشته قیمت برنج ایرانی افزایش چشمگیری داشته است به طوریکه بهترین نوع برنج ایرانی یک سوم برنج خارجی است، لذا این امر منجر به افزایش تقاضا از سوی ۶ دهک‌پایین جامعه شده است.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
کسری تولید برنج جبران شد
عضو هیئت مدیره انجمن واردکنندگان برنج:

کسری تولید برنج جبران شد

کاهش قیمت ۱۵ درصدی برنج ایرانی
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت:

کاهش قیمت ۱۵ درصدی برنج ایرانی

ارسال نظر