کد خبر : ۲۶۳۵۳۰
سرپرست مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس:
۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶
سرپرست مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار اولین مرجع آمار و داده در کشور است که موفق به کسب نشان اهتمام به کیفیت آمار‌های رسمی شده است.

دریافت نشان ”اهتمام به کیفیت آمارهای رسمی

بورس نیوز: میثم حامدی، گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار اولین مرجع آمار و داده در کشور است که موفق به کسب نشان اهتمام به کیفیت آمار‌های رسمی شده است.

وی افزود: این نشان در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت روز استاندارد‌های آماری و کیفیت آمار‌های رسمی در مرکز آمار ایران و با حضور معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس مرکز آمار ایران و همچنین معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس در سالن استاد فقید دکتر عادل آذر برگزار شد، به سازمان بورس و ارواق بهادار اعطا شد.

حامدی ادامه داد: داده‌های آماری صحیح و باکیفیت، خدمتی است که برای تصمیم‌گیری ذینفعان مختلف مانند سرمایه‌گذاران و نهاد‌های حاکمیتی و همچنین ارائه دید کلان نسبت به بازار سرمایه مفید واقع می‌شود.

وی درباره شکل‌گیری گروه آمار و تحلیل ریسک و گزارش‌های آماری منتشر شده از سوی مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی افزود: این گروه بر اساس مطالعه بر روی دپارتمان‌های متناظر در بورس‌های مطرح جهان، طراحی و در سازمان استقرار یافت. مجموعه‌ای از فعالیت‌ها نظیر تهیه و ارایه گزارش‌های آماری دوره‌ای، داشبورد‌های مدیریتی، تهیه و بروزرسانی شناسنامه آماری متا دیتا، پژوهش و توسعه ابزار‌های تحلیل نظیر مدل‌های اقتصادی، آماری، نگهداری و یکپارچه‌سازی پایگاه‌های داده، پایش و ارزیابی شاخص و سنجه‌ها و ... در این گروه متمرکز شده است.

این مقام مسئول همچنین به اهم اقداماتی که منجر به کسب نشان اهتمام به کیفیت آمار‌های رسمی شد، اشاره نمود و استانداردسازی تعاریف آمار‌های رسمی بازار سرمایه، تکمیل فرم‌های خود ارزیابی اصول ۱۹ گانه و اطلاع رسانی تقویم انتشار آمار‌های رسمی بازار سرمایه از طریق سایت رسمی مرکز را از جمله این اقدامات برشمرد و انتشار منظم سری زمانی ریزداده‌ها، تهیه شناسنامه آمار‌های رسمی و تشکیل کارگروه تخصصی آمار‌های رسمی بازار سرمایه را از دیگر اقدامات تکمیلی که منجر به دریافت این نشان توسط سازمان گردید، دانست.

سرپرست مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار نظام بخشی به آمار و داده در بازار سرمایه، ارائه گزارش‌های آماری و تحلیلی مبتنی بر داده و استفاده از روش‌های روزآمد برای ارائه آمار و داده را از جمله برنامه‌های آتی این مرکز برشمرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: