کد خبر : ۲۶۳۸۴۰
از ابتدای سال؛
۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
ارزش کل کالای صادراتی از طریق گمرکات سیستان و بلوچستان از ابتدای سال تاکنون ۷۴۷ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۵۱ دلار و از نظر وزنی۲ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۵۲۹ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش سه درصد و از نظر وزن یک درصد کاهش داشته است.

ارزش صادراتی ۷۴۷ میلیون دلاری گمرک سیستان و بلوچستان

بورس نیوز: محمدعلی خاشی، ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان اظهار کرد: ارزش کل کالای صادراتی از طریق گمرکات سیستان و بلوچستان از ابتدای سال تاکنون ۷۴۷ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۵۱ دلار و از نظر وزنی۲ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۵۲۹ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش سه درصد و از نظر وزن یک درصد کاهش داشته است.

وی بیان کرد: صادرات قطعی از گمرکات زاهدان، میرجاوه، میلک، چابهار و منطقه آزاد، بازارچه پیشین، گمشاد، کوهک و جالق سراوان و بازارچه ریمدان بوده است.

ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان افزود: از ابتدای سال تاکنون چهار هزار و ۷۱۳ فقره اظهارنامه صادراتی به ارزش ۱۲۳ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۳۵۱ دلار به وزن بیش‌از ۸۹۰ هزار و ۶۴۲ تن تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد پروانه ۳۵ درصد، از نظر وزن ۶۵ درصد و از نظر ارزش ۴۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: عمده اقلام صادرات قطعی گمرکات سیستان و بلوچستان در این مدت سیمان، کلینکر، سنگ تراورتن، کک زغال، زغال سنگ حرارتی، خرما، گاز، تره بار، سم کشاورزی، گوجه فرنگی، پودر رختشویی، سیب درختی، آلو بخارا، کشمش تیزابی و سایر محصولات کشاورزی و مواد خوراکی مجاز بوده که به کشور‌های پاکستان، افغانستان، هند، عراق، کویت، امارات، ترکمنستان، ازبکستان و اندونزی صادر شده است.

خاشی با اشاره به صادرات کالا‌های اظهارشده در سایر گمرکات کشور، خروجی از گمرکات سیستان و بلوچستان در بازارچه‌های مرزی گفت: پروانه اعلام وصول شده ۱۹ هزار و ۶۵۱ فقره به ارزش ۶۲۳ میلیون و ۵۲۳ هزار و ۷۰۰ دلار به وزن بیش‌از یک میلیون و ۳۶۸ هزارو ۸۸۷ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد پروانه ۱۳ درصد، از نظر ارزش هشت درصد و از نظر وزن ۱۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی افزود: عمده اقلام خروجی این صادرات شامل گاز، قیر، سیمان، کاشی و سرامیک، آهن و فولاد، مواد غذایی مجاز و تره بار بوده است.

مدیرکل گمرک زاهدان به واردات قطعی سیستان و بلوچستان اشاره کرد و اظهارداشت: از ابتدای سال سه هزار و ۸۹۴ فقره اظهارنامه وارداتی به ارزش یک میلیارد و ۱۱۲ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۸۷۲ دلار به وزن یک میلیون و ۱۰۹ هزار و ۶۶۲ تن تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد اظهارنامه ۳۹ درصد، از نظر ارزش ۵۰ درصد افزایش و از نظر وزن ۱۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی گفت: عمده اقلام وارداتی سیستان و بلوچستان شامل گندم، برنج، ذرت دامی، جو دامی، انبه، موز، کنجد، سیب زمینی، دام زنده، پارچه، چای، لوازم یدکی خودرو سواری، لاستیک اتومبیل سبک و سنگین، دستگاه‌های خنک کننده، ادویه، ماهی و برخی اقلام مجاز بوده که از کشور‌های روسیه، پاکستان، فرانسه، افغانستان، آلمان، هند، امارات متحده عربی، چین و تایلند وارد شده است.

خاشی با اشاره به خدمات مسافری از طریق گمرگ خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۸۴ هزار و ۶۶۶ نفر مسافر ورودی و ۱۵۴ هزار و ۳۴۹ نفر مسافر خروجی از خدمات گمرکی و تشریفات مسافری بهره‌مند شدند که مسافران ورودی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۶۷ درصد و مسافران خروجی ۵۹۲ درصد افزایش داشته و این افراد از سالن‌های مسافری گمرک در مرز‌های میلک، میرجاوه، ریمدان و فرودگاه‌های زاهدان و چابهار تردد کرده‌اند.

وی ادامه داد: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۲ هزار و ۸۰۶ کامیون و ۸۴۹ واگن به وزن ۴۷۳ هزار و ۶۶۶ تن شامل لوازم یدکی مستعمل خودرو، ماش، سنگ لاجورد، مغز بادام، گاز، سیب درختی، لاستیک، سیب زمینی، برنج خوراکی، گاز مایع، سیمان و گوگرد از طریق گمرکات میلک، میرجاوه و چابهار به کشور‌های پاکستان، افغانستان، چین، آذربایجان و عراق ترانزیت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن هشت درصد کاهش داشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: