کد خبر : ۲۶۴۰۳۷
رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت:
۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲
رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه گمرک دوغارون جزو مهمترین گمرکات ترانزیت کشور است، افزود: با توجه به دستگاه‌های ایکس ری موجود در این نقطه ترانزیتی، امیدواریم سرعت انجام امور و رویه‌های گمرکی تسریع یابد

گمرک دوغارون جزو مهمترین گمرکات ترانزیت کشور است

بورس نیوز: علیرضا مقدسی، رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: با توجه به اهمیت گمرک سرخس به عنوان یکی از گمرکات بسیار مهم ترانزیتی و مرزی کشور به خصوص در زمینه ظرفیت‌های ریلی این گمرک، بنا شد از این ظرفیت‌ها به شکل مناسب تری و در جهت برطرف نمودن مشکلات فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان استفاده بهینه شود.

وی افزود: در نشست اعضای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان خراسان رضوی با وزیر اقتصاد، مسایل و مشکلات بانکی، مالیاتی، گمرکی مطرح و راهکار‌های حل این مشکلات و چالش‌ها بررسی و مورد توافق قرار گرفت.

رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در خصوص مباحث تخصصی گمرکی نیز موضوعات متعددی از جمله بحث ترانزیت در گمرکات استان خراسان رضوی مطرح شد و چالش‌ها و برخی مشکلات فعالان اقتصادی و تجار در گمرک دوغارون و سرخس از سوی حاضرین در این نشست مطرح شد.

مقدسی در ادامه افزود: یکی از مباحث مربوط در این نشست، به موضوع پایانه‌ها مربوط بود که چگونه باید از زیر ساخت‌ها استفاده کرد و با توجه به اینکه گمرک دوغارون هم به شکل بازارچه و هم گمرک رسمی و هم منطقه ویژه است و فعالیت‌ها در آن نقطه در سه محور انجام می‌شود، امکانات موجود در این زیرساخت‌ها به چه نحو می‌تواند مورد استفاده بهینه قرار بگیرد.

رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت: گمرکات کشور با توجه به وجود زیرساخت‌های مختلف در این منطقه برنامه ریزی‌های لازم را انجام می‌دهند تا با اعمال رویه‌های ترانزیت و روش کارنه تیر حمل و نقل کالا و عبور و مرور کالا به بهترین شکل مناسب انجام شود.

وی با اشاره به اینکه گمرک دوغارون جزو مهمترین گمرکات ترانزیت کشور است، افزود: با توجه به دستگاه‌های ایکس ری موجود در این نقطه ترانزیتی، امیدواریم سرعت انجام امور و رویه‌های گمرکی تسریع یابد و هم اکنون نیز همکاران ما تا پاسی از شب و ترخیص اخرین کامیون رویه‌های گمرکی را انجام می‌دهند.

مقدسی بیان کرد: در خصوص گمرک سرخس نیز برخی موارد و پیشنهادات از سوی فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی مطرح شد و با توجه به اهمیت گمرک سرخس به عنوان یکی از گمرکات بسیار مهم ترانزیتی و مرزی کشور به خصوص در زمینه ظرفیت‌های ریلی این گمرک، بنا شد از این ظرفیت‌ها به شکل مناسب تری و در جهت برطرف نمودن مشکلات فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان استفاده بهینه شود.

وی در پایان تأکید کرد: با توجه به تأکیدات دولت بر استفاده بیشتر از ظرفیت‌های ریلی بنا داریم از این ظرفیت‌ها برای تقویت تجارت بین دو کشور ایران و افغانستان و همچنین سایر کشور‌های همسایه استفاده کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: