کد خبر : ۲۶۴۵۲۷
در طول یک ماه؛
۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۸
دفتر آمار ملی انگلیس (ONS) در بیانیه‌ای در روز سه‌شنبه اعلام کرد که بدهی دولت این کشور در ماه اکتبر به دلیل اقدامات پر هزینه برای حمایت از خانوار‌ها و مشاغل در برابر بحران انرژی و تورم مارپیچ به ۱۳.۵ میلیارد پوند (۱۶ میلیارد دلار) رسید.

بدهی دولت انگلیس به ۱۳.۵ میلیارد پوند رسید

بورس نیوز: دفتر آمار ملی انگلیس (ONS) در بیانیه‌ای در روز سه‌شنبه اعلام کرد که بدهی دولت این کشور در ماه اکتبر به دلیل اقدامات پر هزینه برای حمایت از خانوار‌ها و مشاغل در برابر بحران انرژی و تورم مارپیچ به ۱۳.۵ میلیارد پوند (۱۶ میلیارد دلار) رسید.

این رقم در مقایسه با ۹.۲ میلیارد پوند (۱۰.۹ میلیارد دلار) ثبت شده در مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان می‌دهد و چهارمین رقم بالای ثبت شده در ماه اکتبر است.

این بیانیه پس از آن منتشر می‌شود که مقامات انگلیس یک برنامه حمایتی را برای محدود کردن قبض‌های انرژی شروع کردند که اولین بار توسط لیز تراس، نخست‌وزیر سابق این کشور برای کاهش بحران هزینه‌های زندگی ارائه شد.

طبق گزارش ONS، کل هزینه‌های بخش عمومی در اکتبر به ۹۱.۲ میلیارد پوند (۱۰۸.۷ میلیارد دلار) رسید که شامل حدود ۳ میلیارد پوند (۳.۵ میلیارد دلار) مبالغ هزینه‌شده در طرح‌های حمایتی درپی بحران انرژی می‌شود که ۱.۹ میلیارد پوند (۲.۲ میلیارد دلار) برای پرداخت‌های تخفیف انرژی خانگی به ارزش ۴۰۰ پوند (۴۷۶ دلار) برای هر خانواده، اختصاص یافت.

جرمی هانت، وزیر دارایی بریتانیا ضمن تاکید بر اینکه افزایش استقراض کار درستی برای حمایت از "میلیون‌ها کسب‌وکار و خانواده‌ها" است، اذعان کرد که "مسیر آسانی برای متعادل کردن حساب‌های کشور وجود ندارد".

بر اساس این گزارش، پس از افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلستان و افزایش نرخ تورم، بریتانیا همچنین تأثیر ناشی از افزایش بهره بر بدهی‌های دولتی را احساس کرده است.

در ماه گذشته میلادی، سود قابل پرداخت بدهی دولت افزایش یافت و به ۶.۱ میلیارد پوند (۷.۲ میلیارد دلار) رسید که شامل ۳.۳ میلیارد پوند (۳.۹ میلیارد دلار) از پرداخت‌های بهره بدهی مربوط به افزایش شاخص تورم قیمت خرده فروشی (RPI) بود.

آخرین گزارش پس از آن منتشر شد که دفتر مسئولیت بودجه انگلیس (OBR) پیش بینی تعدیل شده خود را برای استقراض منتشر کرد.

این سازمان تخمین می‌زند که بخش عمومی تا پایان سال مالی ۱۷۷ میلیارد پوند (۲۱۱ میلیارد دلار) وام خواهد گرفت که دومین رقم بالا از سال ۱۹۹۴ خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: