کد خبر : ۲۶۴۵۴۱
قائم مقام شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات:
۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۷
قائم مقام شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات گفت:در سال جاری با توجه به شرایط بازار سرمایه برنامه افزایش سرمایه رخ نمی‌دهد، اما احتمالا برای سال آینده برنامه افزایش سرمایه از محل آورده نقدی خواهیم داشت.

حضور تجلی، حضور در بازار آینده است/بهره برداری از پروژه ها از سال آینده

سعید باقری، قائم مقام شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در گفتگو با بورس نیوز، درخصوص ارزش پرتفوی بورسی شرکت تجلی اظهار کرد: بیشترین نکته‌ای که در صورت‌های مالی ما وجود دارد ارزش پورتفوی غیربورسی ماست. زیرا پورتفوی بورسی ما منابع کوتاه مدتی است که به تدریج صرف پروژه‌های خود که در شرکت‌های غیربورسی نهفته است می‌شود. کسانی که صورت مالی شرکت را تحلیل می‌کنند باید به شرکت‌های غیربورسی‌های ما توجه کنند.

وی افزود: در ابتدای همین جلسه گزارشی از محاسبه NAV شرکت که توسط یکی از شرکت‌های تامین سرمایه تهیه شده بود مشاهده کردیم که آنجا نیز در شرکت‌های غیربورسی با توجه به درصد پیشرفت پروژه می‌توانیم ارزش گذاری کنیم و این ارزش گذاری در برگیرنده NAV هر شرکت خواهد بود.

باقری درخصوص سود عملیاتی شرکت تجلی ادامه داد: سود عملیاتی هر شرکت به ماهیت شرکت برمیگردد. شرکت تجلی پروژه محور است. در شرکت‌های پروژه محور، ما درآمد عملیاتی یا غیرعملیاتی خاصی را مدنظر نداریم. آنچه که در شرکت اتفاق می‌افتد درآمدی است که از نگهداشت مازاد سرمایه در بازار سرمایه کسب می‌شود. پیش بنینی ما این است که مبلغی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان سود داشته باشیم.

قائم مقام شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در خصوص افزایش سرمایه شرکت تجلی بیان کرد: در سال جاری با توجه به شرایط بازار سرمایه برنامه افزایش سرمایه رخ نمی‌دهد، اما احتمالا برای سال آینده برنامه افزایش سرمایه از محل آورده نقدی خواهیم داشت.

وی همچنین، درباره پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای شرکت خاطرنشان کرد: پژوژه‌های آینده ما همانطور که گفته شد در کنار بحث فلزی و غیرفلزی که داریم، حضور در فلزات آینده است. منظور از فلزات آینده لیتیم، مونازید و منیزید بوده که در آینده استفاده می‌شود. به عنوان مثال، لیتیم در بحث باتری‌های ماشین بسیار پرمصرف خواهد بود؛ بنابراین حضور تجلی، حضور در بازار آینده است. همین عناصری که در حال حاضر جرقه‌های آن آغاز شد.

باقری درخصوص نماد "تجلی" در بازار سرمایه توضیح داد: باتوجه به اینکه سهامداران تجلی هوشمند هستند و بازار سرمایه را خوب رصد می‌کنند می‌توان این نوید را داد که تجلی سهم پرپتانسیلی است. کسی که بخواهد در شرایط موجود بازار سرمایه، سرمایه گذاری کند به نظر می‌رسد سهم کم ریسک و پرپتانسیلی است.

قائم مقام شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات درباره وجود چالش در پروژه‌ها گفت: ما پروژه بدون چالش نداریم. اما ابتکار ما پیگیری مداوم چالش ها، رفع آن‌ها و تعامل با سایر سهامداران است. چالش‌ها همواره در پروژه‌ها وجود دارد. اما با پیگیری و برنامه ریزی قابل حل است. همه پروژه‌های ما پروژه‌های خوبی است. پروژه صبا امید، پروژه سرمد ابرکوه، پروژه فولاد شرق خراسان و بخصوص پروژه‌هایی که خودمان آغاز کردیم، پروژه‌های خوبی هستند. ما روی پروژه مونازید خوش بین هستیم و امیدواریم ارزش افزوده خوبی از آن محقق کنیم. این پروژه‌ها می‌توانند از سال ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۴ به ترتیب به بهره برداری و سوددهی برسد. امیداوریم امانتدار خوبی برای سهامداران باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: