کد خبر : ۲۶۴۹۲۲
«پروپان» درآمدزاترین محصول پتروشیمی پارس در آبان ماه ۱۴۰۱؛
۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴
"پارس" در آبان ماه ۱۹۶ هزارتن از محصولات را به تولید رساند و این مقدار تولید نسبت به ماه گذشته ۲۶ درصد افزایش یافت.

بورس نیوز:

شرکت پتروشیمی پارس در گزارش فعالیت ماهانه‌ای که در آبان ماه سال جاری منتشر کرد مربوط به فروش محصولات «پروپان، استایرن منومر، پنتان، بوتان و اتان» بود، مجموع درآمدی که "پارس" از فروش محصولات ذکر شده به ثبت رساند برابر با ۲ هزار و ۱۵۱ میلیارد تومان بود.

پتروشیمی پارس میزان درآمد تجمیعی که از ابتدای سال مالی تا انتهای آبان ماه شناسایی کرد مبلغی بالغ‌بر ۳۶ هزار میلیارد تومان بود و همچنین میانگین درآمدی که این پتروشیمی در ۸ ماه گذشته از خود برجای گذاشت برابر با ۴ هزار و ۴۵۲ میلیارد تومان بود.

"پارس" درآمد ماهانه که در هشتمین ماه از سال جاری در سامانه کدال شناسایی کرد مربوط به فروش محصولات در بازار داخل کشور بود، میزان سرمایه به ثبت رسیده توسط "پارس" ۴۷ هزار و ۶۰۴ میلیارد تومان بود.

درآمد ماهانه پتروشیمی پارس

"پارس" درآمد عملیاتی که در آبان ماه سال ۱۴۰۱ از فروش محصولات در بازار داخلی به ثبت رساند نسبت به ماه گذشته شاهد کاهش ۲۶ درصدی را به دنبال داشت و دلیل این ریزش درآمد مربوط به کاهش مقدار تولید و فروش ناشی از توقف تولید واحد‌های اتیل بنزن و استایرن منومر ذکر‌شده است

پتروشیمی پارس در ۸ ماه سپری‌شده از ابتدای سال مالی درآمد تجمیعی که از فروش محصولات به ثبت رساند ۲۸ درصد (معادل ۷ هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان) افزایش را نسبت به دوره مشابه سال گذشته تجربه کرد، بر اساس درآمد تجمیعی پارس می‌توان گفت که این پتروشیمی به پوشش ۷۹ درصدی از درآمد ۱۲ ماه سال گذشته دست پیدا کرد.

بیشترین درآمدی که "پارس" در آبان ماه از فروش محصولات به دست آورد مربوط به محصول «پروپان» بود که حدوداً ۸۹۹ میلیارد تومان درآمدزایی را برای شرکت به همراه داشت که ۴۲ درصد از درآمد ماهانه را به خود اختصاص داد، هر تن «پروپان» در آبان ماه برابر با ۱۵ میلیون و ۸۳۲ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت.

نرخ فروش محصول پروپان در آبان ماه نسبت به ماه گذشته تغییر عمده‌ای را تجربه نکرد، پس از «پروپان» بیشترین درآمدزایی را برای پتروشیمی پارس محصول «اتان» به خود اختصاص داده بود، درآمدی که از فروش این محصول عاید شرکت شد برابر با ۷۶۶ میلیارد تومان بود.

بیشترین نرخ فروش را در بین محصولات پتروشیمی پارس محصول «استایرن منومر» با مبلغی بالغ‌بر ۲۴ میلیون تومان در ازای هر تن به خود اختصاص داد که در این دوره با کاهش نرخ ۸ درصدی (معادل ۲ میلیون تومان) همراه بود، درآمدی که از فروش این محصول به دست آمد برابر با ۲۱ میلیارد تومان بود.

مقدار فروش ماهانه پتروشیمی پارس

پتروشیمی پارس در آبان ماه نزدیک به ۱۷۵ هزارتن از محصولات خود را در بازار داخل کشور به فروش رساند، در ۸ ماه گذشته نیز مقدار فروش این پتروشیمی بالغ‌بر ۲ میلیون و ۲۱۲ هزارتن به ثبت رسید که نسبت به دوره مشابه با اُفت یک‌درصدی همراه بود.

پرفروش‌ترین محصول "پارس" در این دوره ماهانه مربوط به «اتان» با ۷۳ هزارتن بود که ۴۲ درصد از بازار داخل کشور را به خود اختصاص داد، در ادامه گفتنی است که مقدار تولید محصولات پتروشیمی پارس در آبان ماه برابر با ۱۹۶ هزارتن ثبت‌شده و این مقدار تولید در مقایسه با ماه گذشته ۲۶ درصد افزایش پیدا کرد.

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: