کد خبر : ۲۶۵۰۵۸
در سال جاری؛
۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: امسال ۲ طرح در حوزه پالایش و پخش به بهره‌برداری رسید، در پالایشگاه اصفهان ۱۵ میلیون لیتر به تولید گازوئیل یورو افزوده شد، در پالایشگاه آبادان نیز فاز دوم به بهره‌برداری رسید.

۱۵ میلیون لیتر به تولید گازوئیل یورو افزوده شد

بورس نیوز: جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به دستاورد‌ها و اقدام‌های شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در یک سال اخیر اظهار کرد: در آغاز فعالیت در شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در دولت جدید، با حمله سایبری مواجه شدیم که در مقابله با آن موفق بودیم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به موضوع سوخت‌رسانی و افزود: در ایامی که از دوران کرونا عبور کردیم توانستیم بدون هیچ مشکلی سوخت را در همه نقاط کشور تامین و شرایط پایدار و مناسب سوخت‌رسانی را ایجاد کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به برخی چالش‌های این شرکت اشاره و تصریح‌کرد: این شرکت یک شرکت کارمزدی بود و در عمل منابعی در اختیار نداشت. تبصره ۱۴ را نیز باید تامین می‌کرد و از طرفی با توجه به افزایش سنواتی کارمزد، تبصره ۱۴ دیگر کارآیی لازم را نداشت.

سالاری با بیان اینکه نظام شرکت ملی پالایش و پخش باید از نظام کارمزدی به سمت نظام توسعه‌ای حرکت کند، گفت: در نظام توسعه‌ای ضرورت دارد که در برنامه هفتم و بودجه یک اصلاحی در ساختار ریل‌گذاری ایجاد شود. وضعیت مجوز‌هایی که در سال‌های گذشته داده شده بود از یک شرایط جامع و یکسانی برخوردار نبود. وقتی تولید پایدار در یک مجموعه اتفاق می‌افتاد طبعا باید بحث زیرساخت، انتقال و ذخیره‌سازی پیش‌بینی شود.

وی افزود: مجوز‌هایی را داده بودند، اما بعد از آن بحث زیرساخت و مسیر انتقال دیده نشد، همچنین موضوع ذخیره‌سازی نیز نواقصی دارد. باید در این بخش طرحی جامع اجرا و احکام برنامه هفتم نیز دیده شود. اگر معیار‌ها را بررسی کنیم می‌بینیم که نسبت به عملکرد انحراف داریم و ریل‌گذاری‌های گذشته نیز باید بازسازی شوند.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش ادامه داد: با توجه به هدف‌گذاری که در این مجموعه انجام شده باید ظرفیت ذخیره‌سازی را به ۱۶ میلیارد لیتر در روز افزایش دهیم، مسیر انتقال و توزیع نیز باید مدیریت شود. ما پالایشگاه ساخته‌ایم، اما خوراک، انتقال و ذخیره‌سازی سوخت آن دیده نشده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه برای همه مجموعه‌ها طرح‌های توسعه‌ای پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: امسال ۲ طرح در حوزه پالایش و پخش به بهره‌برداری رسید، در پالایشگاه اصفهان ۱۵ میلیون لیتر به تولید گازوئیل یورو افزوده شد، در پالایشگاه آبادان نیز فاز دوم به بهره‌برداری رسید و در انتهای سال نیز در پالایشگاه شیراز طرح‌هایی خواهیم داشت.

سالاری با اشاره به اینکه یکی از چالش‌های ما نقدینگی است، گفت: ما برای نقدینگی اقدام‌هایی را انجام دادیم که از محل سود عملیاتی و تکالیفی که در قانون پیش‌بینی شده بخشی از نقدینگی شرکت‌های پالایشی تامین شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به موضوع اجرای مسئولیت‌های اجتماعی توسط این شرکت اشاره و عنوان کرد: یکی از مسائلی که با آن مواجه هستیم حوزه مسئولیت‌های اجتماعی است، ماندگاری نیرو‌ها یکی از چالش‌هایی است که در حوزه صنعت نفت و صنعت پالایشی با آن مواجه هستیم و ضرورت دارد به این موضوع پرداخته شود. همچنین در بحث اهداف توسعه‌ای که در اساسنامه شرکت پیش‌بینی شده به بازبینی ساختار و ارزیابی در حوزه مشاغل نیاز داریم، همچنین توسعه زیرساخت‌های رفاهی و ورزشی و ساخت مسکن، بیمه و بهداشت و درمان و ... باید مدنظر قرار گیرند.

سالاری موضوع سوخت‌رسانی پایدار را از مهم‌ترین موارد در شرایط فعلی دانست و تاکید کرد: در شرایط فعلی توجه همه شرکت‌های پالایشی باید به سوخت‌رسانی و تولید مستمر و جلوگیری از توقف ناخواسته باشد تا بتوانیم مصرف جهش یافته را در این دوران گذار پشت‌سر بگذاریم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: