۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۷
با پذیره نویسی «صندوق در صندوق تمشک» امکان سرمایه‌گذاری همزمان در صندوق‌های مختلف سهامی، درآمدثابت و سپرده کالایی از جمله طلا و زعفران فراهم می‌شود.

پذیره نویسی صندوق در صندوق تمشک از امروز ۳۰ آذر آغاز شد

بورس نیوز: با پذیره نویسی «صندوق در صندوق تمشک» امکان سرمایه‌گذاری همزمان در صندوق‌های مختلف سهامی، درآمدثابت و سپرده کالایی از جمله طلا و زعفران فراهم می‌شود.

سبدگردان ترنج صندوق سرمایه‌گذاری تمشک را که از نوع صندوق در صندوق Fund Of Funds (FOF) است را از امروز ۳۰ آذر پذیره‌نویسی خواهد نمود. هدف از تاسیس «صندوق در صندوق تمشک» سرمایه‌گذاری در انواع مختلف تمامی صندوق‌های فعال در بازار سرمایه با در نظر گرفتن معیار‌های ریسک و بازدهی است.

علاقه‌مندان می‌توانند از امروز به مدت یک‌هفته از طریق سامانه‌های معاملاتی تمامی کارگزاری‌های بورسی عرضه اولیه واحد‌های «صندوق در صندوق تمشک» را با جستجوی کلیدواژه «تمشک» خریداری کنند. هر واحد از صندوق تمشک با قیمت پایه ۱۰۰۰۰ ریال (معادل هزارتومان) عرضه می‌شود و محدودیتی از جهت حجم سفارش برای هر کدبورسی وجود ندارد.

صندوق در صندوق Fund Of Funds (FOF) همانطور که از نام آن مشخص است نوعی صندوق است که در انواع صندوق‌های بازار سرمایه‌گذاری می‌کند، به عبارتی پرتفوی صندوق در صندوق به جای سهام و اوراق از صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی تشکیل می‌شود.

یکی از مهمترین ویژگی‌های «صندوق در صندوق تمشک» این است که تنوع چینش دارایی آن‌ها بسیار بالا است، بدین معنی که پرتفوی این صندوق‌ها بسته به شرایط بازار از صندوق‌های سهامی، مختلط، درآمدثابت، جسورانه و کالایی تشکیل می‌شود که این مهمترین تفاوت صندوق تمشک با سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری است.

صندوق‌های سهامی، مختلط و کالایی از منظر تنوع دارایی امکان تغییرات محدودی دارند، مثلا صندوق‌های سهامی در هر شرایطی باید حداقل ۷۰ درصد از پرتفوی خود را بر روی سهام سرمایه‌گذاری کنند، صندوق‌های کالایی، درآمدثابت و... نیز به همین منوال است. اما صندوق در صندوق‌ها این امکان را دارند که بسته به شراط بازار پرتفوی خود از را از میان صندوق‌های متنوع بازار چینش کنند، این امکان متنوع سازی دارایی‌های صندوق در صندوق‌ها را تا حد زیادی بالا می‌برد و ریسک را برای سرمایه‌گذاری تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

استفاده از آربیتاژ صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز از دیگر مزیت‌های صندوق تمشک است، چراکه در شرایط مختلف بازار برخی صندوق‌ها از ارزش ذاتی آن پایین‌تر معامله می‌شود و یا با تخفیف معامله می‌شود که صندوق تمشک می‌تواند از این موقعیت‌های کوتاه مدت استفاده کند و بازدهی را برای سرمایه‌گذاران بالا ببرد.

علاقه‌مندان برای دریافت مشاوره رایگان و سرمایه‌گذاری می‌توانند به صفحه صندوق تمشک مراجعه کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: