کد خبر : ۲۶۵۶۱۷
در آبان ماه؛
۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۰
مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: بین ۳۹ صنعت فعال در بازار سرمایه، فروش ۲۸ صنعت در آبان ماه ۱۴۰۱ در مقایسه با ماه پیشین خود رشد داشته است.

رشد فروش بیش از نیمی از شرکت‌های بورسی در آبان ماه

بورس نیوز: از این میان، گروه انبوه سازی املاک و مستغلات، با رشد ۲۲۶ درصدی فروش در آبان ماه در مقایسه با مدت مشابه قبل، در صدر بهترین‌ها بوده است. این صنعت در آبان ماه امسال فروشی معادل ۸۷۰ میلیارد تومانی داشته و با تحقق درآمد فروش ۲۶۷ میلیارد تومانی در مهرماه، موفق عمل کرده است.

فروش شرکت‌های گروه ماشین آلات و دستگاه‌های برقی هم در آبان ماه سال جاری ۸۶ درصد بالاتر از ماه قبل بوده است. این صنعت با فروش یک هزار و ۲۷۸ میلیارد تومانی در آبان ماه ۱۴۰۱، جایگاه دوم رشد فروش در بین صنایع تولیدی را زا آن خود کرده است.

فروش آبان صنعت قندوشکر نیز رشد ۵۹ ردصدی و فروش گروه سایر واسطه گری‌های مالی رشد ۵۰ درصدی نسبت به مهرماه را نشان می‌دهد. در همین مدت، فروش گروه انواع فراورده‌های غذایی و آشامیدنی رشد ۴۲ درصدی نسبت به ماه پیشین را ثبت کرده است. فروش صنعت استخراج کانه‌های فلزی ۳۹ درصد و صنعت استخراج سایر معادن نیز ۳۷ درصد رشد را در همین بازه زمانی نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش صنایعی همچون خودرو و قطعات، فعالیت‌های کمکی به نهاد‌های مالی واسط، ماشین آلات و تجهیزات، ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی، مواد و محصولات دارویی، فراورده‌های نفتی - کک و سوخت هسته ای، لاستیک و پلاستیک، محصولات غذایی به جز قندوشکر، واسطه گری مالی و پولی و همچنین صنعت بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی از جمله صنایعی هستند که عملکرد مطلوبی در آبان ماه داشته اند و رشدی بین ۱۲ تا ۳۶ درصد در فروش آبان نسبت به مهرماه را به ثبت رساندند.

همچنین بررسی ۴۲۰ شرکت تولید حاکی از آن است که ۶۷ درصد شررکت‌های تولید در آبان امسال، بیش از مهر ۱۴۰۱ فروش داشته اند. درآمد فروش ۱۶ شرکت تولید از جمله تولیدی قند شیروان قوچان بجنورد، سنگ آهن گهر زمین، گسترش صنایع روی ایرانیان، موتوژن، شیمی دارویی دراوپخش، شهد، توکا رنگ فولاد سپاهان، بهمن یزینگ، سرامیک‌های صنعتی اردکان، کی بی سی، صنایع بهداشتی ساینا، کارخانجات تولیدی شهید قندی، توسعه صنایع و معادن کوثر، داروسازی کوثر، کارخانجات تولید و صنعیت خراسان، ایران ترانفو، جنرال مکانیک در آبان ماه جهش بیش از ۱۰۰ درصدی نسبت به ماه قبل داشته و ۴۵ شرکت نیز رشد ۵۰ الی ۱۰۰ درصدی در فروش ثبت کرده اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: