کد خبر : ۲۶۵۷۹۳
در ۸ ماهه سال جاری رقم خورد؛
۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۸
مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تولید ۴۷ میلیون تن انواع محصول پتروشیمی در ۸ ماه سال ۱۴۰۱ خبر داد.

تولید ۴۷ میلیون تن محصولات پتروشیمی در سال جاری

بورس نیوز: بیژن چگنی، مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در تشریح عملکرد تولید صنعت پتروشیمی گفت: مجتمع‌های پتروشیمی کشور در هشت ماه امسال در مجموع با ۷۱ درصد ظرفیت اسمی ۴۷ میلیون تن انواع محصول پتروشیمی تولید کرده‌اند.
 
وی افزود: ۲.۵ میلیون تن آروماتیک‌ها، ۵.۴ میلیون تن مواد پلیمری، ۵.۶ میلیون تن کود و مواد وابسته، ۱۴.۱ میلیون تن مواد هیدروکربوری و ۱۹.۵ میلیون تن مواد پایه و شیمیایی از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه به تفکیک گروه محصولات از سوی صنعت پتروشیمی ایران تولید شده است.
 
مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه تولید محصولات پتروشیمی در هشت ماه امسال هفت درصد نسبت به مدت زمان مشابه پارسال افزایش داشته است، گفت: ۲۳ میلیون تن محصول با ۸ درصد افزایش در مجتمع‌های منطقه عسلویه، ۱۳ میلیون تن محصول در مجتمع‌های منطقه ماهشهر و ۱۱ میلیون تن محصول با ۱۴ درصد افزایش تولید نسبت به مدت مشابه پارسال در واحد‌های پتروشیمی واقع در سایر مناطق تولید شده است.
 
چگنی ادامه داد: ۱۳۰۳ هزار تن خوراک در ۸ ماه ۱۴۰۱ به خط لوله اتیلن غرب تزریق شده که این مقدار سال گذشته ۱۲۹۷ هزار تن بوده است.
 
وی رفع گلوگاه‌های تولید، تأمین و توزیع خوراک، مدیریت انرژی و مدیریت آب به‌منظور توسعه پایدار تولید مجتمع‌ها، تدوین دستورعمل‌ها، استاندارد‌ها و بهبود سیستم‌های مدیریتی، مدیریت اجرایی و نظارت و ارزیابی را از اهم وظایف مدیریت کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی عنوان کرد.
 
مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: نظارت و ارزیابی بر وضع عملیاتی صنعت پتروشیمی و پیش‌بینی نیاز‌های آتی و رفع گلوگاه‌ها مربوط به زیرساخت و لجستیک (Utility و سرویس‌های مشترک، مخازن و خطوط لوله، بنادر، حمل‌ونقل)، همکاری با سازمان‌ها برای اجرای استاندارد‌ها و مقررات ملی و صنعت نفت، تسهیل تعاملات در صنعت پتروشیمی و با حاکمیت، ارزیابی فناوری‌ها برای توسعه برتر صنعت پتروشیمی، هماهنگی در برنامه‌ریزی تولید و تعمیرات اساسی مجتمع‌ها و نظارت بر خدمات و قرارداد‌های انحصاری نیز از جمله وظایف مدیریت کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی است.
 
چگنی ادامه داد: مدیریت برنامه‌های تدوین‌شده، نظارت و کنترل راهبری بنادر، مخازن و خطوط لوله، ایجاد و حمایت نهاد‌ها و شبکه‌ها به‌منظور برنامه‌ها و سیاست‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم از امور اجرایی این مدیریت است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: