يکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸
از فروردین سال آینده صورت می گیرد؛

ایجاد ۱۸ شهرک جدید در ۹ استان کشور

ایجاد ۱۸ شهرک جدید در ۹ استان کشور
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:۱۸ شهرک جدید در استان‌های البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل قرار دارد.
کد خبر : ۲۶۶۷۵۵
نویسنده :
مینا علیزاده

ایجاد ۱۸ شهرک جدید در ۹ استان کشور

به گزارش بورس نیوز، علیرضا جعفری، مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید اظهار کرد: در روز‌های آینده گام سوم طرح نهضت ملی مسکن در شهر‌های جدید به تعداد ۱۰۰ هزار واحد را با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ‌زنی خواهیم کرد.

وی افزود: تعداد ۲۰۰ هزار واحدی که تا کنون به مرحله اجرا رسیده در بخش آماده سازی زمین به طور متوسط دارای پیشرفت ۶۵ درصد است. در حوزه ساخت مسکن هم بالغ بر ۱۵ درصد به صورت میانگین پیشرفت فیزیکی دارد و در مواردی مثل پروژه ۱۴۰۰ واحدی پرند که خردادماه امسال و در گام اول آغاز شده به بالای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اقدام دیگر که امیدواریم در دهه فجر به سرانجام برسد اخذ پروانه ۱۸ شهرک دولتی است که تلاش داریم آن را به ۲۰ مورد برسانیم. این ۱۸ شهرک مراحل مصوبات شورای عالی شهرسازی را می‌گذراند و تهیه طرح‌های تفصیلی آن در حال انجام است. یک برنامه مفصل در رابطه با عملیات اجرایی شهرک‌سازی دولتی داریم که پس از دریافت پروانه تاسیس در دهه فجر، عملیات کلنگ‌زنی آن‌ها تا فروردین و اردیبهشت انجام می‌شود.

جعفری با بیان اینکه شهرک‌های جدید در اراضی دولتی جانمایی شده است گفت: این شهرک‌ها برای ایجاد ظرفیت‌های جدید سکونتگاهی در استان‌ها جانمایی شده که واحد‌های آن به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اختصاص می‌یابد.

به گفته وی، ۱۸ شهرک جدید در استان‌های البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل قرار دارد.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
در یک سال ابتدایی دولت سیزدهم رخ داد؛

جذب سرمایه گذاری خارجی ۲.۵ برابری در ایران

در تفاهمنامه های جداگانه رقم خورد؛

حضور ۵ بانک در تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن

ارسال نظر