کد خبر : ۲۶۶۸۳۱
شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات همچنان سود می‌سازد؛
۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹
ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات افزایش یافت.

سرمایه گذاری‌های سودده

بورس نیوز:

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در گزارش فعالیت ماهانه دی ماه سال ۱۴۰۱ توانست مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های خود را مبلغی بالغ‌بر ۲۰ هزار میلیارد تومان شناسایی کند، این سرمایه‌گذاری‌ها حاصل از سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه و خارج از بازار سهام شکل گرفت.

سرمایه گذاری‌های سودده

عمده‌ترین سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در دی ماه مربوط به شرکت‌های فعال در بازار سرمایه بود، بهای تمام‌شده پرتفوی بورسی "ومعادن" بالغ‌بر ۱۴ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان بود و مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در شرکت‌های غیربورسی برابر با ۶ هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان بود.

این شرکت در دی ماه در حوزه استخراج کانه‌های فلزی، ماشین آلات و دستگاه‌های برقی، فعالیت‌های کمکی به نهاد‌های مالی واسط، تجارت عمده فروشی به جز وسایل نقلیه موتور، سرمایه گذاریها، فلزات اساسی و سایر صنایع سرمایه گذاری کرد.

بیشترین تمرکز "ومعادن" در دهمین ماه از سال جاری مربوط به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بورسی بود که بهای تمام‌شده آن بالغ‌بر ۱۴ هزار میلیارد تومان شناسایی شد، این میزان سرمایه‌گذاری در مقایسه با سال مالی گذشته ۲۲ درصد افزایش را به دنبال داشت.

عمده‌ترین سرمایه‌گذاری "ومعادن" در پرتفوی بورسی و شرکت‌های خارج از بورس در دی ماه انجام داد متعلق به سرمایه‌گذاری در بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با ۱۲ هزار و ۷۲۵ میلیارد تومان بود که همچنان بخش مهم و ویژه "ومعادن " است و تقریبا نیز مانند ماه گذشته بود. «استخراج کانه‌های فلزی» سهم ۳۵ درصدی از سرمایه‌گذاری‌ها در شرکت‌های غیر بورسی و سهم ۷۴ درصدی از سرمایه‌گذاری‌ها در پرتفوی بورسی را در اختیار گرفته است.

بهای تمام‌شده‌ای که "ومعادن" جهت سرمایه‌گذاری در شرکت‌های «بورسی» پرداخت کرده بالغ‌بر ۱۴ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان بود، میزان سرمایه‌گذاری در این حوزه نسبت به ماه گذشته حدود ۱۰۰ میلیارد تومان و نسبت به دوره مشابه سال گذشته نیز حدود ۲ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. بهای تمام‌شده‌ای که "ومعادن" جهت سرمایه‌گذاری در شرکت‌های «غیر بورسی» پرداخت کرده بالغ‌بر ۶ هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان بود، میزان سرمایه‌گذاری در این حوزه نسبت به ماه گذشته ۵ درصد و نسبت به دوره مشابه سال گذشته نیز ۶۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

سرمایه گذاری‌های سودده

ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های "ومعادن" در بخش شرکت‌های «بورسی» مبلغی بالغ‌بر ۱۳۶ هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان اعلام شد، که نسبت به بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های بورسی، رشد ۸۶۵ درصدی را به همراه داشت.

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در دی ماه توانست ارزش بازار ثبت شده‌ی پورتفوی‌های بورسی خود را نسبت به ماه گذشته ۱۵ درصد افزایش دهد. همچنین در ۶ ماه گذشته به بالاترین سطح رسیده است.

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در پرتفوی بورسی "ومعادن" مربوط به بخش «تجلی توسعه معادن و فلزات» با ۳ هزار و ۵۸۵ میلیارد تومان بود و پس‌ازآن نیز بیشترین بهای تمام‌شده مربوط به بخش «سنگ آهن گل گهر» با ۲ هزار و ۷۲۱ میلیارد تومان بود، در این دوره ماهانه بخش «سنگ آهن گل گهر، تامین مواد اولیه فولاد صبانور، نوع دوم کارا و تصمیم ثابت» با افزایش و «امین یکم» با کاهش سرمایه‌گذاری همراه بودند.

بیشترین میزان ارزش بازار در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» در اختیار شرکت «سنگ آهن گل گهر» با ۳۲ هزار و ۵۵۳ میلیارد تومان بود، همچنین «معدنی و صنعتی چادرملو» نیز با ۲۵ هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را در این دوره در اختیار داشتند.

همان‌گونه که گفته شد بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "ومعادن" در شرکت‌های غیربورسی برابر با ۶ هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان بود، بیشترین سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این دوره مربوط به «سایر شرکت‌های خارج از بورس» با ۲ هزار و ۱۵۷ میلیارد تومان بود و پس‌ازآن نیز بیشترین سرمایه‌گذاری صورت گرفته مربوط به بخش «تولید و توسعه پویا انرژی نگین سبز خاورمیانه» با یک هزار و ۱۵۷ میلیارد تومان بود، در این دوره ماهانه بخش «سایر شرکت‌های خارج از بورس» با افزایش سرمایه‌گذاری همراه بودند.

در پایان دی ماه، نسبت‌های سودآوری " ومعادن " با افزایش همراه بوده است.

پایان مطلب

دوست
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
سلام اینهمه افزایش پس چرا قیمت سهامش از شهریور پایینتر هست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: