۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
به همت تلاشگران مدیریت‌های تولیدات کک و مواد شیمیایی و کوره بلند ذوب آهن اصفهان، رکورد بی سابقه تولید کک با رشد چهار و دو دهم درصد و چدن مذاب با رشد هفت و سه دهم درصد در این مجتمع عظیم صنعتی به ثبت رسید.

رکورد تولید کک، چدن مذاب را در مدار افزایش تولید قرار داد

به گزارش بورس نیوز، محمدعلی علائی، مدیر بخش تولیدات کک و مواد شیمیایی ذوب آهن اصفهان گفت: در سال ۱۴۰۰ تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کک خشک از طریق باتری‌های یک و سه برنامه ریزی شد که در همین بازه زمانی ۲۳ هزار تن بیشتر از عدد تعیین شده تولید گردید و رکورد سالیانه شکسته شد. بر این اساس افزایش سه درصدی تولید به مقدار یک میلیون و ۲۳۶ هزار تن در برنامه سال ۱۴۰۱ پیش بینی شد و تلاش داریم تا پایان سال جاری از هدف تولیدی تعیین شده، عبور کنیم.

رشد چهار و دو دهم درصدی تولید کک، رکوردی بی سابقه در ذوب آهن اصفهان

وی افزود: در طی ۱۰ ماهه سال جاری نیز یک میلیون و ۵۳ هزار و ۵۱۷ تن کک خشک تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل که یک میلیون و ۱۰ هزار تن بود، رشد چهار و دو دهم درصدی تولید را نشان می‌دهد که در تاریخ ذوب آهن اصفهان بی سابقه بوده است و به نوعی می‌توان گفت ۴۳ هزار تن کک در این بازه زمانی نسبت به سال قبل، بیشتر تولید شده است.

مدیر بخش تولیدات کک و مواد شیمیایی شرکت ادامه داد: رکورد تولید ماهیانه کک خشک در دی ماه امسال نسبت به رکورد قبلی که مربوط به دی ماه سال ۱۳۹۷ می‌باشد، از یکصد و ۹ هزار و۵۱۶ تن به یکصد و ده هزار و ۱۲۳ تن در ماه، ارتقاء یافت.

علائی اضافه کرد: با تلاش و کوشش همکاران در حوزه خرید و تامین مناسب زغال و همچنین برنامه ریزی تعمیرات اساسی، جاری و تعمیرات گرم باتری موفق شدیم بیشتر از برنامه تولید داشته باشیم. همچنین به موازات دستیابی به این رکورد بزرگ تولیدی در طی ده ماهه سال جاری، تعمیرات اساسی پنج دستگاه از ماشین‌های کک سازی نیز با موفقیت به انجام رسید که در ثبت این رکورد، نقش برجسته‌ای داشت.

وی تصریح کرد: حمایت‌های معاون بهره برداری شرکت، همکاری دیگر معاونت‌ها و مدیریت‌ها و همچنین تلاش وکوشش کارکنان بخش کک سازی در ثبت این رکورد‌های بزرگ نقش بسزایی داشت و انشاا... بتوانیم در زمینه تولید کک به عنوان یکی از زیرساخت‌های اصلی تولید به روش کوره بلند، رکورد‌های بزرگتری را به ثبت برسانیم.

رکورد تولید کک، چدن مذاب را در مدار افزایش تولید قرار داد

تولید چدن مذاب در ذوب آهن اصفهان، رشد ۷ و سه دهم درصدی را ثبت کرد

همایون صمیمی، مدیر بخش کوره بلند ذوب آهن اصفهان نیز در ادامه گفت: در ۱۰ ماهه سال جاری ۲۴۵۸۵۴۵ تن چدن مذاب با سه کوره بلند ذوب آهن اصفهان تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۶۸۰۳۵ تن معادل ۳/۷ درصد، تولید بیشتر رقم خورده است.

وی افزود: کک مصرفی در کوره بلند‌های ذوب آهن ترکیبی از کک‌های تولیدی، خارجی و کک ریزه است. میانگین مصرف کک خشک در کوره بلند‌ها در، ده ماه سال قبل ۵۴۹ کیلوگرم برای تولید یک تن چدن بوده و از این مقدار ۱۵۸ کیلوگرم آن کک وارداتی و ۶ کیلوگرم، کک ریزه بوده است. جهت کاهش هزینه‌های تولید سعی شد ضمن کاهش مصرف کک، سهم کک وارداتی را که تامین آن به سختی و با هزینه زیاد انجام می‌شود کاهش دهیم و سهم کک ریزه که ترکیبی از کک (۳۰-۲۰) و ۳۰+ از سرند کردن برگشتی‌ها تامین می‌شود را بیشتر کنیم.

کاهش چشمگیر مصرف کک در کوره بلند ذوب آهن اصفهان

مدیر بخش کوره بلند ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: در ده ماه گذشته مجموع مصرف کک برای تولید یک تن چدن به ۵۱۸ کیلوگرم و همچنین سهم کک خارجی نیز تا ۱۳۷ کیلوگرم کاهش یافت و در کنار آن کک ریزه تا ۱۹ کیلوگرم اضافه شد.

وی افزود: این کاهش چشمگیر مصرف کک در بخش کوره بلند، ثمره کار گروهی معاونت‌های مختلف کارخانه و همچنین مدیریت‌های حوزه بهره برداری است و در تلاش هستیم انشاا... در آینده نزدیک، مصرف کک روند کاهشی بیشتری یابد.

این مقام مسئول ادامه داد: در راستای کاهش مصرف کک، پروژه‌هایی تعریف شد که برخی در دست اجرا هستند و تعدادی از آن‌ها هم با موفقیت به پایان رسیدند که عبارتند از: رفع اختلال ازکوره بلند‌های دو و سه که از سال قبل شروع شد و به پایان رسید، افزایش بهره وری گاز co، کاهش توقفات غیر برنامه ای، کاهش فورم سوزی ها، افزیش کیفیت نسوز‌ها و گِل مجرا و همچنین تامین بهتر کک، زغال، سنگ آهن و دیگر مواد اولیه مورد نیاز کوره بلند و افزایش استفاده از کک (۳۰-۲۰) و ۳۰+ در شارژ کوره بلندها.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: