وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۲
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی امروز در همایش هم افزایی و همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی شستا گفت: جغرافیای جمهوری اسلامی ایران و مزیت‌ها، زیرساخت‌ها و سرمایه انسانی غنی ما حکایت از این دارند که این مرزو بوم می‌تواند جایگاه مهم تری در اقتصاد جهان داشته باشد.

صنعت فولاد کشور نیاز به افزایش تولیدات دانش بنیان دارد

به گزارش بورس نیوز، صولت مرتضوی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کشور ما ظرفیت جمعیتی در حد ۴ برابر جمعیت کنونی را دارد گفت: مزیت‌های ایران در حوزه نفت، معدن و گردشگری بسیار چشمگیر است. اگر این مزیت‌ها را با دانش روز پیوند دهیم یعنی ره صد ساله در فرصتی کوتاه رفته ایم.

وی افزود: امروز در شرایط تحریم‌های ناعادلانه هستیم و صنعت نفت ما را تحریم کرده اند. در این شرایط هر قدر بر فعالیت‌های دانش بنیان تاکید کنیم و تولیدات دانش بنیان داشته باشیم، صنعت ما در برابر تحریم بسیار مقاوم‌تر می‌شود و می‌توانیم به راحتی صادرات را توسعه دهیم.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار کرد: اگر در اکتشافات معدنی، به دانش روز مسلح شویم می‌توانیم در صنایع مختلف درآمد بسیاری حاصل کنیم و در اقتصاد جهان جایگاه مهم تری خواهیم یافت.

مرتضوی گفت: در بخش کشاورزی حدود هشت میلیون هکتار کشت آبی داریم و راندمان آبی ما ۳۰ در صد است و اگر این راندمان ۶۰ درصد شود ۱۶ میلیون هکتار کشت آبی خواهیم داشت که به معنای تحولی بزرگ در این بخش است.

وی افزود:در گردشگری مزیتی بالای ۲۰ میلیارد دلار داریم و با مجموع این مزیت‌ها این کشور را نمی‌توانند شکست دهند. ضمن اینکه به لحاظ موقعیت جغرافیایی و دسترسی به آب‌های آزاد کشور قدری هستیم.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت:با اقتصاد دانش‌بنیان، اقتصاد مقاومتی و توسعه بازار، صنعت فولاد کشور ما توسعه خوبی یافته و اگر تولید دانش بنیان را در این زمینه توسعه دهیم این صنعت نیز متحول می‌شود.

مرتضوی کم بودن تیراژ تولید را عامل عدم تعادل در اقتصاد دانست و گفت: باید افزایش تولید را در اولویت قرار دهیم تا بازار رقابت پذیری داشته باشیم.

وی جوانگرایی و تخصص گرایی در مدیریت صنایع کشور را در شرایط کنونی بسیار مهم و ضروری دانست و گفت:همایش امروز پیوند مبارکی بین برخی کارخانجات و مراکز علمی کشور بود و امیدوارم موجب رونق اقتصاد، افزایش بهره وری و کمک به توسعه کشور شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: