کد خبر : ۲۶۹۸۶۰
گزارش هفتگی نشان می دهد؛
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۸
گزارش هفتگی بازار‌های جهانی فولاد منتشر شد.

افت قیمت ها در بازارجهانی فولاد

به گزارش بورس نیوز، در هفته‌ای که گذشت متوسط قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین نوساناتی داشت و از ۱۰۲ دلار به حدود ۱۰۸ دلار رسید و تا پایان هفته مجددا به نزدیکی ۱۰۳ دلار هر تن سی اف آر بازگشت.

چشم انداز تقاضای سنگ آهن در چین در کوتاه مدت به دلیل ادامه برنامه تعمیرات کارخانه‌ها هنوز منفی است و امیدی به بهبود تقاضا نیست. در کل انتظار می‌رود بازار کومودیتی‌ها نسبت به هر نشانه‌ای از حمایت‌های سیاسی واکنش نشان دهد از این رو قیمت سنگ آهن در کوتاه مدت در نوسان خواهد بود.

هفته گذشته در بازار واردات قراضه ترکیه قیمت قراضه وارداتی سنگین ۲۰-۸۰ تا ۱۰ دلار افت داشت و به ۳۷۵ دلار هر تن سی اف آر رسید. با توجه به اینکه فردا مردم ترکیه پای صندوق‌های رای می‌روند باید مدتی منتظر ماند و دید نتیجه انتخابات چه تاثیری بر بازار می‌گذارد.

قراضه صادراتی سنگین کلاس ۲ ژاپن نیز در حدود ۳۵۳ تا ۳۵۵ دلار هر تن فوب باقی ماند. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز تا ۱۵ دلار افت هفتگی داشته ۳۹۰ دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.

هفته گذشته میلادی بیلت صادراتی فوب دریای سیاه از ۵۳۵ دلار به ۵۲۴ تا ۵۲۹ دلار هر تن فوب کاهش داشت.

در بازار داخلی چین قیمت بیلت از ۴۹۵ دلار به ۴۸۹ دلار هر تن درب کارخانه رسید. بیلت وارداتی در چین از ۴۹۰ دلار به ۴۴۰ تا ۴۴۵ دلار هر تن سی اف آر کاهش داشت. در بازار واردات جنوب شرق آسیا نیز قیمت بیلت از ۵۲۰ دلار به ۵۳۵ تا ۵۴۰ دلار هر تن سی اف آر بهبود داشت.

هفته گذشته در چین متوسط قیمت میلگرد صادراتی ۳ دلار ارزان‌تر شده و ۵۷۰ دلار هر تن فوب شنیده شد. قیمت میلگرد در بورس شانگ‌های تا ۲۰ دلار افت داشت و ۵۱۴ دلار هر تن شنیده شد.

میلگرد صادراتی ترکیه نیز ۲۰ دلار ارزان‌تر شده ۶۱۵ دلار هر تن فوب ثبت شد. همچنین در بازار داخلی امریکا میلگرد در ۹۴۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد ۱۰ یورو ارزان‌تر شده ۶۷۰ یورو هر تن درب کارخانه ثبت شد.

هفته گذشته میلادی ورق گرم صادراتی فوب دریای سیاه در ۶۱۵ دلار هر تن فوب ثبات داشت. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین نیز از ۵۵۰ تا ۶۰۵ دلار به ۵۷۵ تا ۵۹۰ دلار هر تن فوب رسید. در بازار داخلی چین نیز ورق گرم از ۵۳۸ دلار به ۵۴۳ دلار هر تن درب کارخانه رسید.

در بازار داخلی اروپا ورق گرم ۱۰ یورو ارزان‌تر شده ۸۰۰ یورو هر تن درب کارخانه شنیده شد. در بازار داخلی امریکا هم ورق گرم ۵ دلار ارزان‌تر شده ۱۱۲۵ دلار هر شورت تن درب کارخانه ثبت شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: