بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵
۲ روز تا پایان مهلت استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ مالیاتی
سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت: اگر تا انتهای روز سه‌شنبه (۲۳ خردادماه) فرم تبصره ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم برای مودیان در درگاه خدمات الکترونیکی سازمان بارگذاری نشد، حتما نسبت به تسلیم اظهارنامه اقدام کنند.
کد خبر : ۲۷۰۶۵۷

۲ روز تا پایان مهلت استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ مالیاتی

به گزارش بورس نیوز، مهدی موحدی بکنظر، سخنگوی سازمان امور مالیاتی با بیان کل صاحبان مشاغلی که تا روز پنج‌شنبه (۱۸ خرداد ماه) به تعیین و تکلیف مالیات عملکرد ۱۴۰۱ خود اقدام کرده‌اند، بیش از ۸۲۱ هزار فقره است، اظهار کرد: در این بین و تا تاریخ فوق بیش از ۶۹۳ هزار پرونده با تکمیل فرم تبصره ماده ۱۰۰ ق مالیات‌های مستقیم و ۱۲۸ هزار پرونده، از طریق تسلیم اظهارنامه اقدام کرده‌اند؛ بنابراین تا این تاریخ بیش از ۸۴ درصد صاحبان مشاغل از تسهیلات تبصره ماده ۱۰۰ برای پرداخت مالیات خود استفاده کرده‌اند.

وی ادامه داد: در سال گذشته از مجموع چهار میلیون و ۴۵۰ هزار پرونده مالیاتی صاحبان مشاغل، سه میلیون و ۸۸ پرونده از طریق فرم تبصره ماده ۱۰۰ به تعیین و تکلیف مالیات خود پرداختند.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی بر این نکته تاکید کرد که اگر تا انتهای روز سه‌شنبه (۲۳ خردادماه) فرم تبصره ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم برای مودیان در درگاه خدمات الکترونیکی سازمان بارگذاری نشد، حتما نسبت به تسلیم اظهارنامه اقدام کنند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر