بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
پنجشنبه ۰۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۶
در سازمان بورس و اوراق بهادار رخ داد:

رونمایی از اولین صندوق بازنشستگی تکمیلی

اولین صندوق بازنشستگی تکمیلی با هدف توانمندسازی مالی افراد در زمان بازنشستگی، تحت مدیریت گروه مالی صبا تامین رونمایی شد.
کد خبر : ۲۷۲۶۶۵

بورس‌نیوز:

به گزارش روابط عمومی گروه مالی صبا تامین، همزمان با آغاز هفته دولت، روز چهارشنبه ۸ شهریور ماه ۱۴۰۲ از اولین صندوق بازنشستگی تکمیلی تحت مدیریت شرکت سبدگردان اندیشه صبا به عنوان یکی از شرکت‌های گروه مالی صبا تأمین، با حضور سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، سید صولت مرتضوی وزیر کار و رفاه اجتماعی، ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، عبدالعلی علی عسگری مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، نمایندگان مجلس، رئیس سازمان بورس، معاونین و اعضای هیئت مدیره سازمان بورس، مدیران عامل و فعالان بازار سرمایه رونمایی شد. 

 

 

رونمایی از اولین صندوق بازنشستگی تکمیلی

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین رونمایی از صندوق بازنشستگی تکمیلی و اعطای موافقت‌نامه اصولی به سه شرکت صبا تأمین، تأمین سرمایه خلیج‌فارس و کارگزاری مفید که در محل سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، گفت: صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی با توجه به نیاز به آینده‌نگری برای کارکنان در نظر گرفته شده و این افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها از سود آن بهره‌مند شوند. 

مرتضوی با اشاره به اینکه یکی از خدمات بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، افزایش نرخ امید به زندگی است، ادامه داد: متوسط نرخ امید به زندگی در ابتدای انقلاب، بین ۵۲ تا ۵۳ سال بود، اما با اقداماتی که نظام در زمینه خدمات رفاهی و درمانی انجام داده، نرخ امید به زندگی هم‌اکنون به بیش از ۷۸ سال رسیده است. 

وی با بیان اینکه صندوق‌های بازنشستگی یک صندوق بین نسلی هستند، افزود: این صندوق‌ها تدبیری برای زندگی آبرومندانه فراهم کرده‌اند، اما کافی نیستند. به سبب آن که در نظام جمهوری اسلامی ایران مراودات زیاد است و همچنین افزایش هزینه‌های زندگی، نیازمند توجه و انجام اقداماتی هستیم که این هزینه‌ها را پوشش دهد. 

وزیر تعاون با بیان اینکه اشخاص پس از بازنشستگی هم می‌توانند در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند، تصریح کرد: هر فرد با توجه به میزان سرمایه‌گذاری که در این صندوق‌ها انجام می‌دهد، می‌تواند از آن‌ها بهره ببرد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.