بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۲
افزایش سقف ۲ برابری واحد‌های سرمایه‌گذاری
معاون خدمات مالی شرکت کارگزاری بانک آینده گفت: با افزایش سقف واحد‌های قابل صدور صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه آینده روشن (صایند) از ۵۰۰ میلیون واحد سرمایه‌گذاری به ۱ میلیارد واحد سرمایه‌گذاری همانند گذشته شرایط سرمایه‌گذاری در این صندوق فراهم شد.
کد خبر : ۲۷۳۸۱۶

به گزارش بورس نیوز، سیدی، معاون خدمات مالی شرکت کارگزاری بانک آینده با بیان اینکه در چند روز اخیر با توجه به استقبال بی‌سابقه سرمایه‌گذاران، شاهد به اتمام رسیدن تعداد واحد‌های قابل معامله و پر شدن سقف ارزش دارایی صندوق بوده‌ایم گفت: درخواست افزایش سقف واحد‌های قابل معامله صندوق با نماد "صایند" از سوی کارگزاری بانک آینده به عنوان مدیر صندوق به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه شد که با تأیید نهایی آن در تاریخ ۲۱ شهریور دیگر هیچ مشکلی از بابت معاملات وجود ندارد.

وی افزود: با توجه پر شدن سقف صندوق و تقاضای بسیار زیاد سرمایه‌گذاران و نظر به اینکه بازارگردان صندوق واحدی جهت صدور و عرضه در اختیار نداشت، با این حال با تدابیر اتخاذ شده، تلاش گردید اشتیاق به خرید صندوق به نحو مناسب پاسخ داده شود و مانع فاصله گرفتن از قیمت ناو صندوق گردد. وی خاطر نشان کرد که البته موضوع پر شدن واحد‌های صندوق طی روز‌های اخیر در سامانه صندوق و سایر شبکه‌های مجازی به انحای مختلف به اطلاع سرمایه گذاران محترم رسید. باید خاطر نشان کرد این نوسانات موقتی بوده و در روز‌های آتی قیمت معامله نزدیک به نرخ ناو صندوق به روال عادی باز خواهد گشت. همچنین این تغییرات در معاملات، نقدشوندگی در بازه‌های زمانی مختلف و بازدهی موثر صندوق تاثیری نخواهد داشت. وی در انتها خاطر نشان کرد که بازدهی موثر این صندوق در حال حاضر بیشتر از ۲۸ درصد است و جز نقدشونده‌ترین و پربازده‌ترین صندوق‌های با درآمد ثابت کشور می‌باشد و تلاش می‌شود رتبه برتر صندوق حفظ و بازدهی بیشتر در چارچوب صندوق کسب و نصیب سرمایه گذاران قرار گیرد.

معاون خدمات مالی شرکت کارگزاری بانک آینده گفت: در حال حاضر سرمایه گذاری در صندوق‌های با درآمد ثابت را جز گزینه‌های جذاب سرمایه گذاری تلقی کرد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.