بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰
عملکرد جالب چهار زیرمجموعه بورسی و غیر بورسی شرکت سیمان شرق
شرکت سیمان شرق با عملکرد جالب چهار زیرمجموعه بورسی و غیر بورسی، آماده برگزاری مجمع سالانه شده است.
کد خبر : ۲۷۵۶۰۸

به گزارش بورس نیوز، شرکت سیمان شرق در حالی اواخر آبان ماه، اقدام به برگزاری دو مجمع سالانه و فوق العاده (برای تطبیق اساسنامه شرکت با نمونه اساسنامه سازمان بورس) می‌کند که در عملکرد ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور سال جاری، قادر به تحقق سود ۶۹۵ میلیارد تومانی و افزایش ۷۱ درصدی سود نسبت به دوره قبل شده است.

براساس این گزارش، علاوه بر این عملکرد چهار زیرمجموعه "سشرق" با ارقام جالبی همراه شده و طی آن سیمان سفید شرق با تحقق سود عالی ۳۱۰ تومانی هر سهم و رشد ۲۰۱ درصدی سود مواجه شده است. همچنین سود معادن زغال سنگ شرق  و حمل و نقل سپهر سیمان مشهد  با رشد ۷۳ و ۸۴ درصدی همراه شده است.

تقسیم سود ۳۱۰ تومانی هر سهم سیمان سفید شرق

مجمع سالانه شرکت سیمان سفید شرق که با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات فرابورس حضور دارد، یکشنبه ۷ آبان با حضور ۱۰۰ درصد سهامداران در محل هلدینگ سیمان غدیر، برگزار و پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره مربوط به سال مالی منتهی به مرداد ۱۴۰۲ و نظر حسابرس و بازرس قانونی، صورت‌های مالی تصویب و به پیشنهاد هیات مدیره مقرر شد از ۳۴۳۳ ریال سود محقق شده هر سهم، ۳۱۰۰ ریال معادل ۹۰ درصد برای هر سهم توزیع شود.

سود سهامداران حقوقی سجامی، ۲۶ بهمن به شماره حساب بانکی معرفی شده واریز خواهد شد.

آمار و عملکرد ۱۲ ماهه سه زیرمجموعه دیگر سیمان شرق

همچنین شرکت سیمان شرق، سه زیر مجموعه غیربورسی بنام‌های معادن زغال سنگ شرق، حمل و نقل سپهر سیمان مشهد و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺻﻨﻌﺖ آھک پارﺳﯿﺎن ﻏﺪﻳﺮ را در اختیار دارد که عملکرد ۱۲ ماهه این گروه به این شرح  است:

شرکت معادن زغال سنگ شرق با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی در عملکرد ۱۲ ماهه حسابرسی شده منتهی به مرداد سال جاری بالغ بر ۱۹۹.۱ میلیارد تومان درآمد عملیاتی، ۵۲.۵ میلیارد تومان سود خالص و ۲۶۲۹۲ ریال سود برای هر سهم ساخت که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۷۳ درصدی روبرو شد.

عملکرد جالب چهار زیرمجموعه بورسی و غیر بورسی شرکت سیمان شرق

همچنین شرکت حمل و نقل سپهر سیمان مشهد با سرمایه ۶.۴ میلیارد تومانی در عملکرد ۱۲ ماهه حسابرسی شده منتهی به مرداد ۱۴۰۲ بالغ بر ۶۴.۶ میلیارد تومان درآمد‌های عملیاتی، ۱۴.۸ میلیارد تومان سود خالص و ۲۳۱۶۲ ریال سود برای هر سهم شناسایی کرد و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد ۸۴ درصدی را تجربه کرد.

عملکرد جالب چهار زیرمجموعه بورسی و غیر بورسی شرکت سیمان شرق

در این میان، شرکت ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺻﻨﻌﺖ آھک پارﺳﯿﺎن ﻏﺪﻳﺮ با سرمایه یک میلیارد تومانی نیز در عملکرد ۱۲ ماهه حسابرسی شده منتهی به مرداد ۱۴۰۲ بالغ بر ۵۵.۵ میلیارد تومان درآمد‌های عملیاتی، ۲۰ میلیارد تومان سود خالص و ۲۰۰۹۷ ریال سود برای هر سهم محقق کرده است.

این در حالی است که شرکت در پایان سال مالی منتهی به مرداد سال قبل بالغ بر ۱۹۶ ریال زیان شناسایی کرده بود.

عملکرد جالب چهار زیرمجموعه بورسی و غیر بورسی شرکت سیمان شرق

اشتراک گذاری :
ارسال نظر