بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۴
تحقق ۱۱۳ درصد ظرفیت تولید در پتروشیمی بوعلی سینا/ تمرکز
گزارش ۷ ماهه تولید شرکت پتروشیمی بوعلی سینا با نماد «بوعلی» نشان می‌دهد این پتروپالایشگاه در این مدت با ۱۱۳ درصد ظرفیت اسمی به تولید پرداخته و تمرکز خود را بر تولید محصولاتی با ارزش افزوده بالاتر با هدف برطرف کردن نیاز داخلی کشور معطوف کرده است.
کد خبر : ۲۷۶۱۲۲

به گزارش بورس نیوز، گزارش ۷ ماهه تولید «بوعلی» حکایت از ادامه روند مثبت این پتروپالایشگاه در آستانه بهره‌برداری از واحد‌های استراتژیک دارد تا «بوعلی» در کنار تولید محصولات آروماتیکی، موفقیت خود در تولید سوخت‌های با اولویت کشور را حفظ کرده باشد.

بر اساس گزارش گردآوری شده، این شرکت همچنان با تمرکز بر تولید با هدف برطرف کردن نیاز سوخت با کیفیت کشور، بیش از ۵۰۰ هزارتن ریفرمیت تولید کرده است  که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد افزایش  را نشان می‌دهد.

مجموع محصولات تولید شده مجتمع پتروپالایشگاهی "بوعلی" در این مدت نیز به حدود یک میلیون و ۱۷۰ تن رسیده که گویای تحقق ۱۱۹ درصد تولید به برنامه سال ۱۴۰۲ در ۷ ماهه سپری شده و تولید مستمر با ظرفیت ۱۱۳ درصد ظرفیت اسمی مجتمع است. 

گفتنی‌ست؛ گزارش مالی "بوعلی" در ۶ ماهه نخست سال که پیش از این منتشر شده بود نیز حکایت از کسب ۶۵ هزار میلیارد ریال سود داشته و پیش بینی می‌شود "بوعلی" طی ۹ ماهه امسال بتواند کل سود سال گذشته خود را محقق سازد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر