بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۱
در کدام بازار می‌توانستید در ۱۰ سال گذشته بیشترین بازدهی را کسب کنید؟
سرمایه‌گذاری با هدف کسب سود در بلندمدت، یکی از هوشمندانه‌ترین تصمیمات مالی محسوب می‌شود.
کد خبر : ۲۷۶۶۹۳

به گزارش بورس نیوز، سرمایه‌گذاری با هدف کسب سود در بلندمدت، یکی از هوشمندانه‌ترین تصمیمات مالی محسوب می‌شود. اما وجود گزینه‌های متنوع و متفاوت برای سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم، عامل سردرگمی بسیاری از سرمایه‌گذاران است.

بیایید با پربازده‌ترین فرصت سرمایه‌گذاری در ۱۰ سال اخیر آشنا شویم و دریابیم فعالیت در هر یک از بازار‌های سرمایه‌گذاری، تاکنون چه میزان بازدهی را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان آورده است.

محبوب‌ترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ۱۰سال گذشته

رشد چشمگیر قیمت دارایی‌هایی مثل طلا و دلار باعث شد تا بسیاری از افراد، دارایی‌های خود را در این بازار‌ها سرمایه‌گذاری کنند. از سوی دیگر، خرید و فروش سهام در بورس نیز گزینه جذاب دیگری بود که خیل عظیمی از سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و تازه‌کار را به سوی خود کشاند.

هر یک از این فرصت‌ها مزایا و معایب خود را داشته و دارند، با‌این‌حال گزینه دیگری در دسترس بود که در نهایت، سود حاصل از آن بیش از سایر بازار‌ها شد؛ یک ابزار سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس به نام صندوق سرمایه‌گذاری سپند کاریزما (با نماد کاریس).

مقایسه بازده حاصل از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در دهه اخیر

قیمت سکه طلا طی این ۱۰سال، حدود ۲۷۰۰ درصد بود. برای مثال اگر فردی حدود یک میلیون تومان برای خرید سکه طلا صرف کرده بود، امروز حدود ۲۷ میلیون تومان سود نصیب وی شده بود.

بازار دلار نیز با رشد ۱۶۰۰ درصدی، می‌توانست برای سرمایه‌ای یک میلیون تومانی (برابر با ۳۳۳ دلار در سال ۹۲) ۱۶ میلیون تومان سود به همراه آورد.
شاخص کل بورس هم طی این ۱۰ سال تقریباً ۲۴۰۰ درصد رشد کرد. اگر فرض کنیم یک میلیون تومان سهام خریداری شده توسط یک سرمایه‌گذار همگام با شاخص کل رشد می‌کرد، امروز ارزش سهم‌های تحت مالکیت او ۲۴ میلیون تومان افزایش پیدا کرده بود.

بازده خیره‌کننده صندوق سرمایه‌گذاری کاریس

بیایید با شیوه‌ای برای سرمایه‌گذاری آشنا شویم که طی همین بازده ۱۰ساله، سودی بیشتر از سه بازار مذکور به سرمایه‌گذارانش تقدیم کرد: صندوق سرمایه‌گذاری سپند کاریزما (با نماد کاریس).

بازده کاریس از سال ۱۳۹۲ تا امروز حدود ۳۳۰۰ درصد بوده، یعنی به‌فرض سرمایه‌گذاری یک میلیون تومانی در این صندوق، بیش از ۳۳ میلیون تومان نصیب سرمایه‌گذار می‌شد.

رشد چند برابری سرمایه با کاریس

عده‌ای از سرمایه‌گذاران توانستند در ۱۰سال گذشته با خرید سکه، سرمایه خود را ۲۷ برابر کنند؛ ارز دلار هم توانست دارایی خریداران خود را ۱۶ برابر افزایش دهد. فعالیت در بورس نیز ممکن بود سبب رشد ۲۴ برابری سرمایه فعالان این بازار شود.

اما این سرمایه‌گذاران صندوق کاریس بودند که بیشترین سود را نصیب خود کردند، چرا که سرمایه آنان طی ۱۰ سال بیش از ۳۳ برابر شد!

سرمایه‌گذاری در کاریس از همین امروز، می‌تواند ضامن رشد بی‌نظیر سرمایه شما طی سال‌های آینده باشد.

انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در صندوق کاریس

سرمایه‌گذاری از طریق پرتال کاریزما 

با اقدام از طریق پرتال کاریزما، سرمایه‌گذار می‌تواند با حداقل مبلغ پنج هزارتومان در این صندوق سرمایه‌گذاری کند.

سرمایه‌گذاری از طریق جست‌وجوی نماد"کاریس" در سامانه‌های معاملاتی تمامی کارگزاری‌ها

تمامی کارگزاری‌های فعال در بازار سرمایه برای خریدوفروش سهام، از سامانه‌های معاملاتی برخط (آنلاین) استفاده می‌کنند. علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در صندوق کاریس، می‌توانند با رعایت حد نصاب حداقل ۵۰۰ هزار تومانی، سرمایه‌گذاری خود را در کاریس آغاز کنند.

سرمایه‌گذاری سریع از طریق سایت کاریزما

«سرمایه‌گذاری سریع» روشی نوین است که به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهد به ساده‌ترین و سریعترین روش در صندوق کاریس سرمایه‌گذاری کنند. البته لازمه استفاده از این روش، سجامی بودن (داشتن کد سجام) متقاضی است.

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

درصورتی‌که برای شروع سرمایه‌گذاری سؤالی دارید، می‌توانید از خدمات مشاوره کاملاً رایگان کارشناسان سرمایه‌گذاری کاریزما بهره‌مند شوید. شماره تلفن پشتیبانی مشتریان کاریزما (۴۱۰۰۰ - ۰۲۱) به صورت شبانه‌روزی در هفت روز هفته در خدمت شماست.

اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
ع
Iran (Islamic Republic of)
پنجشنبه ۰۷ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۱
سلام بهترین بازار مسکن بوده از ۹۲ تا کنون ۳۰ تا ۴۰ برابر شده بعد بازار طلا و بعد بازار بورس.