بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۱
چندنرخی بودن ارز، بلای جان بازار شده است!
فاصله بیش از اندازه بین نرخ دلار آزاد و دیگر نرخ‌های آن بسیاری از مشکلات را برای شفافیت صورت‌های مالی شرکت‌ها به وجود خواهد آورد.
کد خبر : ۲۷۹۵۶۵

هومن عمیدی در گفتگو با بورس‌نیوز درباره شرایط بازار ارز و همچنین اهمیت تجدید اریابی دارایی ها توسط شرکت‌ها بیان داشت؛ برخلاف فرآیند سال‌های ۹۸ و ۹۹ که بازارسرمایه در ابتدا و سپس نرخ ارز دلار رشد پیدا کرد؛ در دو سال بعدی روندی معکوس را شاهد بوده‌ایم. فاصله بیش از اندازه بین نرخ دلار آزاد و دیگر نرخ‌های آن بسیاری از مشکلات را برای شفافیت صورت‌های مالی شرکت‌ها به وجود خواهد آورد.

وی افزود:امیدواریم تجدید ارزیابی دارایی‌های با سرعت بیشتری تدام یافته تا که بازدهی عملکر شرکت‌ها را بر اساس دارایی واقعی سهامدارن گزارش یافته تاکه در نهایت منجر به شفافیت میزان بازدهی مدیریت شرکت‌ها بیانجامد.

وی در رابطه با سیاست‌گذاری سهامداران عمده گفت: بهتر است سهامدارن عمده دست از انفعال برداشته و بازارسرمایه را به نقطه‌ای صرفاً جهت تأمین مالی بدل نکنند! اگر جریان نقدینیگ از بورس خارج شود و با فروش سهام، اندک نقدینگی موجود در بازار هم خارج کنند دیگر جان و توانی برای آن باقی نخواهد ماند.

برای شنیدن فایل صوتی کامل این مصاحبه میتوانید به کانال تلگرامی بورس نیوز به آدرس @BourseNews مراجعه فرمایید. 

اشتراک گذاری :
برچسب ها :
اخبار مرتبط
جذابیت‌های بازار سرمایه در پسا انتخابات
هومن عمیدی، کارشناس ارشد بازار سرمایه

جذابیت‌های بازار سرمایه در پسا انتخابات

کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:

اظهارنظر قبل از قطعیت، ممنوع!

ارسال نظر