بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۲
اعلام آمادگی ایران برای همکاری صنعتی با آفریقا

هدفگذاری برای فعالیت ایران در آفریقا

هدفگذاری برای فعالیت ایران در آفریقا
رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) بیان کرد: توسعه همکاری با کشورهای آفریقایی در اولویت‌های همکاری‌های بین المللی ایران قرار دارد.
کد خبر : ۲۸۰۲۹۴

به گزارش بورس‌نیوز، نشست تخصصی صنعت دومین اجلاس ایران و آفریقا با حضور معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیران صنایع و تجارت سه کشور آفریقایی و فعالان بخش خصوصی در محل پژوهشگاه سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.


رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در این نشست با اشاره به اینکه توسعه همکاری با کشورهای آفریقایی در اولویت‌های همکاری‌های بین المللی ایران قرار دارد، بیان کرد: طبق بررسی‌ها، کشورهای آفریقایی در سال‌های اخیر تحرک خوبی در عرصه توسعه صنعتی داشته‌اند؛ به طوری که بیشتر اقلام ۱۰ گروه اول وارداتی به این قاره، محصولات و ماشین آلات صنعتی است.


بابک احمدی اشاره کرد: براساس آمارها ۸ کشور از ۱۰ کشور اول صادرکننده به آفریقا، جزء فهرست ۱۰ کشور اول واردکنندگان از این قاره هستند که این امر بیانگر راهکار مناسب همکاری با کشورهای آفریقایی در ایجاد یک رابطه دوطرفه است.

همچنین معاون وزیر صمت، با اشاره به ظرفیت‌ها و منابع طبیعی قاره آفریقا در ۳ بخش معادن، نفت و گاز و زمین‌های حاصل‌خیز کشاورزی، هدفگذاری فعالیت ایران در آفریقا را در ایجاد یا تکمیل زنجیره صنایع معدنی، نفت و گاز و صنایع تبدیلی مطرح کرد.

در ادامه این نشست احمدی تاکید کرد: ایران نگاه برابر برای همکاری با کشورهای آفریقایی دارد و به دنبال یک رابطه برد- برد و استفاده مکمل از ظرفیت‌های یکدیگر است.


رئیس هیات عامل ایدرو، صدور خدمات فنی و مهندسی و توسعه مدیریت را از دیگر بسترهای همکاری عنوان نمود و درخصوص همکاری‌های دو جانبه ایران و کشورهای آفریقایی در حوزه صنعتی ابراز امیدواری کرد.

«انگت روبارد هیپولیت جین پاول» وزیر صنایع کوچک و متوسط کشور آفریقای مرکزی عنوان کرد: ما نیاز مبرم به توانمندی‌های صنعتی، دانش فنی و همچنین نیروی انسانی متخصص داریم.

وی با تاکید بر ابنکه سیاست کلی کشورش در گسترش همکاری‌های جنوب-جنوب (کشورهای در حال توسعه) است، گفت: با توجه به محدودیت‌های بانکی درصدد این هستیم که بحث صادرات و واردات دو طرفه باشد تا بخشی از این مشکلات حل شود.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
ارسال نظر